Audionomia 2024 już niebawem w Łodzi!
Pasjonujące wykłady, odsłuchy reportaży, spotkania z mistrzami audialnych opowieści, a do tego spacer dźwiękowy i uroczysta gala konkursu Audionomia Award – te wszystkie wydarzenia już niebawem w Łodzi!
fot. materiały prasowe
II Międzynarodowa Konferencja Reportażu Dźwiękowego
odbędzie się w dniach 3-5 października w Łodzi. Wydarzenie zgromadzi już po raz trzeci miłośników dźwięku nie tylko z Polski. Reportażyści, podcasterzy, badacze, realizatorzy dźwięku, a także przedstawiciele różnych instytucji kulturalnych przyjadą do Łodzi, by współtworzyć to wyjątkowe audialne wydarzenie na mapie Polski. Organizatorem Konferencji jest Fundacja Audionomia; wydarzenie współorganizują: Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Kinematografii i Akademia Muzyczna w Łodzi.
Co w programie?
Podczas trzech dni konferencji jej uczestnicy będą mogli wziąć udział w odsłuchach ośmiu finałowych audycji Konkursu „Audionomia Award”, połączonych z warsztatową dyskusją. Po raz pierwszy w grupie dyskutowanych z publicznością reportaży znajdą się prace debiutantów. Specjalny panel im dedykowany poprowadzi autorytet w świecie reportażu dźwiękowego Anna Sekudewicz. Organizatorzy przygotowali też cykl warsztatów odsłaniających różne aspekty pracy z dźwiękiem i opowieścią audialną. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się wybitni twórcy audialni. Anna Dudzińska z Radiowej Trójki opowie o tym, jak wykorzystywać formy reportażowe w audycjach publicystycznych; Katarzyna Michalak z PR Lublin skupi się na znaczeniu sytuacji spotkania między autorem i bohaterem podczas pracy nad reportażem. W ramach warsztatu realizatorka dźwięku Katarzyna Szczerba zdradzi techniki pracy z dźwiękiem w reportażu, słuchowisku i podcaście. Cykl wykładów zamknie w sobotę wystąpienie Liam’a O’Brien’a wybitnego twórcy RTÉ Documentary on One.
W czwartkowy wieczór zapraszamy natomiast na wykład przygotowany przez magazyn Glissando na temat archiwów dźwiękowych. Dla spragnionych słuchania w plenerze polecamy spacer dźwiękowy na Księżym Młynie, który poprowadzi Ewelina Kurkowska ze Stowarzyszenia Topografie.
fot. materiały prasowe
Bilety i karnety już dostępne!
W konferencji może wziąć udział każdy. Aby to zrobić, wystarczy nabyć bilet. Do wyboru są bilety jednodniowe (oddzielne na każdy dzień wydarzenia) oraz karnet - bilet trzydniowy. Rejestracja potrwa do 9 września br. lub do wyczerpania limitu miejsc.
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Gala, nagrody i koncert
Centralnym momentem Konferencji będzie rozstrzygnięcie Konkursu „Audionomia Award” na najlepszy reportaż dźwiękowy roku, które odbędzie się podczas Gali w sobotę, 5 października, od godz. 18. Uroczystą Galę uświetni koncert wspaniałej wokalistki jazzowej Izabeli Połońskiej.
Podczas Gali przyznane zostaną nagrody: Audionomia Award dla najlepszego reportażu; Audionomia Sound Design; ERGOnomia - nagroda ERGO Hestii dla reportażu społecznie zaangażowanego, a także – pierwszy raz – Debiut Audionomii - dla debiutanta w dziedzinie audialnej opowieści.
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
- Organizatorem Konferencji jest Fundacja Audionomia.
- Współorganizatorami są: Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Kinematografii i Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.
- Partnerami są: Audioteka, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki w Łodzi, Stowarzyszenie Topografie oraz Torba Reportera i Podcastera.
- Mecenasem Konkursu jest ERGO Hestia.
- Patronat medialny sprawują: Radio 357, Polskie Radio S.A., Radio Łódź, Radio Lublin, Glissando, Muzeum Książki Artystycznej, Laboratorium Głosu w Łodzi i Presto Publishing.
źródło: informacja prasowa Fundacja Audionomia