Image
Image

Dom Studencki

ul. Żubardzka 2a (przy al. Włókniarzy), 91-032 Łódź
tel. +48 42 662 17 01

 

Dom Studencki AM nieczynny do końca semestru letniego roku akademickiego 2023/2024
W związku z trwającą modernizacją budynków Akademii, zostały podjęte następujące decyzje:

1. Do dyspozycji pozostaną 4 pokoje gościnne na parterze Domu Studenckiego oraz 2 sale wieloosobowe (8 i 6 miejsc) z przeznaczeniem dla studentów niestacjonarnych.
2. Na podstawie umowy o współpracę z Politechniką Łódzką do dyspozycji naszych studentów oddanych będzie 60 miejsc (w 30 pokojach 2-osobowych) w V Domu Studenckim PŁ.
3. Wnioski o zakwaterowanie należy składać do Uczelnianej Komisji Akademii Muzycznej w terminie od 1 czerwca br. Decyzja o przydziale miejsca w Domu Studenckim będzie podana na początku września 2023 r.
4. Uczelniana Komisja przekaże listę naszych studentów do Kierownika V Domu Studenta PŁ.
5. Studenci Akademii Muzycznej będą zobowiązani do wpłaty zwrotnej kaucji w wysokości 1.000, 00 zł. Kaucja zwracana będzie studentom w terminie 21 dni od daty wykwaterowania się z akademika.
6. Opłaty za zamieszkanie w V Domu Studenta PŁ będą wnoszone indywidualnie przez studentów Akademii Muzycznej przelewem na konto w PKO BP nr 23 1020 3352 0000 1402 0014 2356.
7. W Domu Studenckim Politechniki Łódzkiej nie ma możliwości ćwiczenia.

 

Zarządzenie nr 32/2019 JM Rektora
w sprawie aktualizacji Regulaminu Domu Studenckiego
POBIERZ

Regulamin Domu Studenckiego
Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów POBIERZ

Osoby, które zostały przyjęte na studia mogą starać się o miejsce w Domu Studenckim AM.
Zainteresowani proszeni są o wypełnienie podania oraz dostarczenie go do Domu Studenckiego

Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów POBIERZ

 

DOM STUDENCKI 1

Uczelnia dysponuje własnym Domem Studenckim w bezpośrednim sąsiedztwie Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej 2a. W roku akademickim 2017/2018 budynek Domu Studenckiego został gruntownie odnowiony i przebudowany. Lokalizacja obiektu pozwala na dogodne połączenie komunikacyjne z Uczelnią i z centrum miasta. Jest to przestronny i nowocześnie wyposażony gmach, którego parter przystosowany jest do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne.

DOM STUDENCKI 2

Personel domu stara się zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo przez całą dobę oraz jak najlepsze warunki do pracy i spędzania czasu wolnego. W weekendy miejsca w pokojach wieloosobowych mogą być wynajmowane studentom studiów zaocznych. Mamy im do zaoferowania tanie miejsca noclegowe w pokojach zbiorowych (sześcio- i ośmioosobowych), które wyposażone zostały w łóżka piętrowe. W okresie letniej kanikuły tj. od czerwca do końca września, akademik służy jako hotel lub schronisko młodzieżowe. W czasie wakacji możemy także organizować kilkudniowe narady, konferencje, sympozja, itp. W domu studenckim znajduje się świetlica, do dyspozycji mieszkańców przeznaczony jest parking dla 30 samochodów.

DOM STUDENCKI 3

MIEJSCA NOCLEGOWE
Obiekt posiada ogółem 96 miejsc noclegowych, w tym 60 miejsc w pokojach 2-osobowych dla studentów oraz 14 miejsc w pokojach zbiorowych. Do dyspozycji przyjezdnych pedagogów przeznaczono 8 miejsc noclegowych w pokojach gościnnych.

WARUNKI HIGIENICZNO-SANITARNE
Wszystkie pokoje 2-osobowe posiadają zabudowę kuchenną oraz łazienkę o wysokim standardzie. Pokoje 3-osobowe znajdujące się na ostatniej kondygnacji posiadają wieloosobowe łazienki i toalety. Na parterze znajduje się ponadto toaleta dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz ogólnodostępne pomieszczenia pralni i suszarni.

MIEJSCA DO PRACY I ĆWICZEŃ
Na trzech kondygnacjach budynku znajdują się po cztery pomieszczenia przeznaczone do ćwiczeń muzycznych. W sumie do dyspozycji mieszkańców akademika przygotowano i wyposażono w odpowiedni sprzęt meblowy 13 takich pomieszczeń.

MOŻLIWOŚĆ SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWYWANIA POSIŁKÓW
Do tego celu służą nowocześnie wyposażone pomieszczenia kuchenne, które znajdują się na każdej kondygnacji budynku.

DOSTĘP DO INTERNETU
Każdy z pokoi wyposażony jest w szerokopasmowe łącze internetowe, umożliwiające studentom i gościom podłączenie indywidualnych komputerów do sieci.