Image
Image

Biuro Współpracy Międzynarodowej

 
Kontakt/Contact

mgr Dorota Rossowska
mgr Jacek Abramczyk
tel. +48 42 662 16 15
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akademia Muzyczna w Łodzi prowadzi szeroko zakrojoną działalność o wymiarze międzynarodowym. Głównym elementem tej współpracy jest udział w programie ERASMUS+. Do tej pory Akademia Muzyczna w Łodzi podpisała umowy z ponad 80 uczelniami z krajów członkowskich Unii Europejskiej, umożliwiając studentom i pedagogom wyjazdy na stypendia zagraniczne.

EU

 
Od wielu lat Akademia Muzyczna w Łodzi jest członkiem stowarzyszenia AEC (European Association of Conservatories and Academies of Music) z siedzibą w Brukseli.
http://www.aec-music.eu/

Wiosną 2010 roku nasza uczelnia została pozytywnie oceniona przez zespół ekspertów AEC, którzy w trakcie wizyty ewaluacyjnej zapoznali się z naszą ofertę programową oraz warunkami studiowania.

Komisji przewodniczyła Dame Janet Ritterman (Royal College of Music in London). W składzie zespołu oceniającego byli również Robert Fitzpatrick (były rektor Curtis Institute of Music Philadelphia), Valentina Sandu-Dediu (Universitate Naţională de Muzică din Bucureşti ) oraz Ester Tomasi-Fumics ( Universität für Musik und darstellende Kunst Wien).
 
Association Europeenne