Image
Image

STOWARZYSZENIE PROMOCJI INICJATYW ARTYSTYCZNYCH OPERATIVA

Stowarzyszenie Promocji Inicjatyw Artystycznych OPERATIVA

Stowarzyszenie Promocji Inicjatyw Artystycznych Operativa zostało utworzone w 2009 roku przez środowisko artystyczne i naukowe trzech łódzkich szkół wyższych: Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Siedzibą Stowarzyszenia jest Akademia Muzyczna w Łodzi.
W chwili obecnej członkami stowarzyszenia pozostają jedynie pracownicy AM w Łodzi a Stowarzyszenie pełni działalność wspierającą projekty artystyczne Uczelni. Zgodnie z zapisami statutu Stowarzyszenie prowadzi działania w obszarach artystycznym, dydaktycznym, naukowym, służy wspieraniu rozwoju artystów-naukowców, studentów oraz młodzieży, może prowadzić działalność charytatywną i promocyjną. 

STOWARZYSZENIE PROMOCJI INICJATYW ARTYSTYCZNYCH OPERATIVAPRZEJDŹNASZE PROJEKTY

Przez ponad dziesięć ostatnich lat Stowarzyszenie pełniło funkcję organizatora lub współorganizatora wielu wydarzeń o profilu artystycznym i edukacyjnym. Były to projekty muzyczne, dydaktyczne oraz interdyscyplinarne – łączące różne obszary sztuk.PROJEKTY ARTYSTYCZNE

Jean-Philippe Rameau – opera Platée – 2021

ŁÓDŹ KREUJE

Zadanie „Opera-balet J.-Ph. Rameau Platée – pierwsza polska interpretacja” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Organizatorzy:
  • Stowarzyszenie Promocji Inicjatyw Artystycznych OPERATIVA
  • Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

PREMIERA I – szczegółowe informacjePRZEJDŹ

PREMIERA II – szczegółowe informacjePRZEJDŹ

Anna Sowa – eksperymentalny teatr muzyczny Silenzio / Silence

W roku 2022 Stowarzyszenie wsparło instytucjonalnie realizację międzynarodowego projektu eksperymentalnego teatru muzycznego Silenzio / Silence z muzyką polskiej kompozytorki Anny Sowy, otwierającego Opera Festival „Larger Than Life” 2022 – wydarzenia organizowanego przez włosko-szwajcarską Fondazione Haydn Stiftung. Premiery nowej produkcji z surrealistycznym librettem Martiny Badiluzzi w reżyserii obu artystek zaplanowane były na 4 i 6 marca 2022 w teatrach w Bolzano i Trydencie. 

Silenzio / Silence Anny Sowy

WIĘCEJ INFORMACJI silenzio silencePRZEJDŹ
WIĘCEJ INFORMACJI silenzio silenzioPRZEJDŹPROJEKTY DYDAKTYCZNE

Letnia Akademia Muzyki i Sztuki (LAMIS) 2019

Letnia Akademia Muzyki i Sztuki odbyła się w ramach programu „Łódź naukowa, Łódź akademicka” koordynowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Dofinansowana z budżetu Miasta Łodzi łączyła w sobie ofertę dydaktyczną (kursy wykonawstwa wokalnego i instrumentalnego) oraz wiele wydarzeń artystycznych, w których prezentowały się środowiska studentów trzech szkół artystycznych miasta Łodzi. 

Więcej informacjiPRZEJDŹKONKURSY MUZYCZNE

I Ogólnopolski Konkurs Kameralny im. Wiłkomirskich 2019

Konkurs wykonawstwa muzyki kameralnej skierowany do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. 

Więcej informacjiPRZEJDŹ

Międzynarodowy Wirtualny Konkurs Pianistyczny i Kameralny
im. Marii Szymanowskiej i Karola Kurpińskiego 2021

Konkurs wykonawstwa instrumentalnego skierowany do pianistów i kameralistów – uczniów szkół muzycznych wszystkich stopni oraz studentów z kraju i zagranicy. 

Więcej informacjiPRZEJDŹ

KONTAKT

Stowarzyszenie Promocji Inicjatyw Artystycznych OPERATIVA
ul. Gdańska 32, 90-716 Łódź

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.DOKUMENTY

KRSPRZEJDŹ