patrycja krzeszowska kubit  dr hab. Patrycja Krzeszowska-Kubit

Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Grażyny Krajewskiej-Ambroziak. Kończąc Akademię z wyróżnieniem w 2007 roku, jako jedna z najlepszych studentek, wzięła udział w Koncercie Dyplomantów, który odbył się w Filharmonii Łódzkiej. Bezpośrednio po ukończeniu studiów została zatrudniona w macierzystej Uczelni, gdzie pracuje do dziś, obecnie na stanowisku adiunkta. W 2011 roku uzyskała stopień doktora sztuki.

W kwietniu 2006 roku zadebiutowała partią Romildy z opery G. F. Haendla – Xerxes, w studenckim przedstawieniu wystawionym na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Tego samego roku została zaproszona do współpracy z tymże Teatrem, gdzie z powodzeniem wystąpiła jako Basia z wodewilu Krakowiacy i Górale J. Stefaniego. Kreacja ta spotkała się z pozytywną opinią krytyków.

Od września 2007 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie obecnie występuje jako: Hanna w operze Straszny dwór St. Moniuszki, Zerlina w operze Don Giovanni W. A. Mozarta, Pierwsza dama w operze Czarodziejski flet W. A. Mozarta,  Musetta w operze Cyganeria G. Pucciniego, Frasquita w operze Carmen G. Bizeta, Arsena w operetce Baron Cygańsk” J. Straussa, Annina w operetce Noc w Wenecji J. Straussa, Eliza z musicalu My fair Lady F. Loeve.

W partii Elizy z musicalu My fair Lady F. Loeve, występowała gościnnie w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w partii Paminy z opery Czarodziejski flet W. A. Mozarta, w Operze Nova w Bydgoszczy oraz w Operze Wrocławskiej.

Sezon 2009/2010 przyniósł Nagrodę Dyrektora Naczelnego Teatru Wielkiego w Łodzi za wzorowe wykonywanie obowiązków, a w szczególności za ogromne zaangażowanie w przygotowanie spektakli: My Fair Lady, Rusałka i Dama Pikowa.

22 maja 2015 roku zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej w ramach trzeciej edycji Projektu P, kreując Postać Jacke Kennedy w operze kameralnej Requiem dla Ikony K. Głowickiej.

Dokonywała nagrań dla Radio Rzeszów, Radio Łódź oraz Telewizji Lwowskiej. Swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w licznych kursach interpretacji muzyki wokalnej pod kierunkiem doskonałych pedagogów i artystów, m. in.: prof. J. Artysza, prof. R. Karczykowskiego, prof. I. Kuszplera, prof. I. Kremling, prof. Ch. Elssnera oraz T. Berganzy.

Ma na swoim koncie sukcesy w postaci Nagrody Specjalnej na XXXVIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Kurpińskiego w 2005 roku. W tym samym roku została finalistką VII Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Polskiej im. E. Kossowskego w Warszawie. Była również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jej repertuar obejmuje nie tylko liczne arie operowe i operetkowe, ale również utwory muzyki oratoryjno – kantatowej oraz lirykę wokalną.

Współpracowała z takimi dyrygentami jak: T. Wojciechowski, T. Kozłowski, A. Straszyński, J. Pawełczak, A. Wicherek, Ł. Borowicz, K. Kord, W. Michniewski, T. Figas, B. Akiki, P. Wajrak, W. Rodek.  oraz reżyserami: L. Adamik, A. Żarnecki, M. Znaniecki, D. Kustosik, W. Zawodziński, M. Korwin, T. Konina, M. Treliński, M. Borczuk,  K. Janda.