IGOR ZAKUS (Ukraina)

9 stycznia 2023, poniedziałek, godz. 10.00 i 13.00
Sala -1.27, budynek Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a
wstęp wolny

Przez lata muzyka ukraińska ze względów geopolitycznych nie miała możliwości, by zaistnieć na arenie międzynarodowej. Wpływy Rosji w dużej mierze zniewoliły ukraińską scenę rozrywkową, narzucając swoich artystów. Po upadku Związku Radzieckiego można zaobserwować renesans i rozkwit ukraińskiej sceny i związanych z nią artystów. Ciekawym przykładem jest basista zamieszkały w Kijowie i mówiący po polsku. Jest nim Igor Zakus.
Jest to jeden z najlepszych jazzowych gitarzystów basowych Ukrainy. To także kompozytor, lider zespołów, wykładowca, współzałożyciel cyklu koncertów i projektu Jazz KOLO. Igor urodził i wychował się koło Lwowa. Ukończył Akademię Muzyczną we Lwowie jako oboista, niemniej jednak jego serce biło w rytmie muzyki jazzowej, przez co rozwijał się jednocześnie jako gitarzysta basowy.
Zapraszamy wszystkich, w tym szczególnie gorąco studentów Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej, na lekcje mistrzowskie ukraińskiego artysty, którego muzyczne fundamenty mogą być dla słuchaczy zaskakująco ciekawe. Koncertując, Zakus zjeździł cały były ZSRR, od Moskwy przez Kazachstan po Laos. Jest szefem Kijowskiego Festiwalu Jazz Kolo. Od niedawna sprawuje funkcję dziekana wydziału jazzu na Akademii Muzycznej w Kijowie.

prowadzenie:

IGOR ZAKUS (Ukraina) – gitara basowa
     
  • Strona internetowa artysty zobacz

 
harmonogram lekcji

  • 10.00-12.00 | lekcje mistrzowskie dla studentów gitary basowej
  • 13.00-15.00 | lekcje mistrzowskie dla studenckich zespołów jazzowych

 

Lekcje mistrzowskie dla gitarzystów basowych – Igor Zakus