Realizacja dźwięku w filmie Orzeł. Ostatni patrol

16 marca 2023, czwartek, godz. 10.00-18.00
Studio Nagrań (Sala 2.30), ROKEiDM, al. 1 Maja 4

prowadzenie:

Radosław Ochnio

operator i reżyser dźwięku

laureat Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2023
w kategorii najlepszy dźwięk za film Orzeł. Ostatni patrol

 

RADOSŁAW OCHNIO

Radosław Ochnio Polski operator i reżyser dźwięku, Członek Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej (EFA) i amerykańskiego Stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors (MPSE); absolwent Realizacji dźwięku w Wielkopolskiej Szkole Radia, Telewizji i Filmu w Poznaniu.
Zajmuje się realizacją dźwięku filmu fabularnego i dokumentalnego, spektakli telewizyjnych i seriali, a także montażem dźwięku i opracowaniem muzycznym. Współpracował m.in. z Jerzym Skolimowskim, Wojciechem Smarzowskim, Kingą Dębską, Natalią Koryncką-Gruz, Krzysztofem Krauze, Jackiem Bromskim i Iwoną Siekierzyńską.
Laureat Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2023 w kategorii Najlepszy dźwięk za film Orzeł. Ostatni patrol. W 2016 roku otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Najlepszy dźwięk za film 11 minut Jerzego Skolimowskiego. Film IO Jerzego Skolimowskiego, do którego Radosław Ochnio zrealizował w 2022 roku warstwę dźwiękową, jest nominowany do Oskara dla najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego.

 

Warsztaty z Radosławem Ochnio