Od 7 czerwca 2023 roku do odwołania Kasa Biletowa Akademii Muzycznej w Łodzi będzie działać tylko na godzinę przed rozpoczęciem zaplanowanego wydarzenia:

W dniu 8 czerwca 2023 budynki Uczelni będą czynne w godzinach 9.00-16.00.

Decyzją Senatu Uczelni od dnia 25 maja 2023 wydłużeniu ulegną godziny otwarcia Uczelni. Budynki będą czynne:

  • poniedziałek-sobota: 6.30-21.30
  • niedziela: 8.00-20.00.
Weź udział w Akademii PRO Hashtag Ensemble!

Akademia PRO skierowana jest do studentów i absolwentów polskich uczelni muzycznych, a także profesjonalnych muzyków bez limitu wieku oraz do obcokrajowców mieszkających w Polsce, grających na instrumentach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, akordeon, perkusja.

W ramach organizowanego w Łodzi spotkania Bukaresztańskiej Dziewiątki, 30 marca 2023 roku mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej Uczelni delegację ministrów, której przewodniczył Minister Spraw Zagranicznych Polski Zbigniew Rau. Tego dnia w Sali Balowej Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi odbył się koncert muzyki kameralnej. Neuma Quartet w składzie Sławomira Wilga (I skrzypce), Michał Nowak (II skrzypce), Nela Zaforemska (altówka) oraz Agata Nowak (wiolonczela) wykonał dwa utwory: Kwartet smyczkowy G-dur op. 77 nr 1 Franza Josepha Haydna oraz Triptyque na kwartet smyczkowy Aleksandra Tansmana.

Uprzejmie informuję, że podania (na specjalnych drukach – druki do pobrania poniżej) o dofinansowanie z zakładowego funduszu socjalnego wypoczynku letniego pracowników i dzieci należy wypełnić i przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć osobiście u Pani Sylwii Lewandowskiej w pokoju nr 36 B (Pałac) w terminie do 31 maja 2023 r.

Decyzją JM Rektor dr hab. Elżbiety Aleksandrowicz, prof. AM 2 maja 2023 (wtorek) jest dniem rektorskim.

W dniach 1-3 maja 2023 (poniedziałek – środa) wszystkie budynki Uczelni będą nieczynne.

W związku z organizacją III Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, wyłączone zostają z użytku następujące sale w Pałacu Akademii Muzycznej:

  • piątek, 14 kwietnia 2023 – sale nr 4, 5, 6, 9, 36
  • sobota, 15 kwietnia 2023 – sale nr 4, 5, 14, 36, 37
  • niedziela, 16 kwietnia 2023 – sale nr 4, 15, 34, 35, 36a

Całej naszej społeczności akademickiej przypominany, że zgodnie z planem organizacji roku akademickiego 2022/2023, zatwierdzonym Zarządzeniem nr 14/2022 JM Rektor z dnia 3 czerwca 2022, w terminie 6‑11 kwietnia 2023 obowiązują świąteczne ferie wiosenne.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragnę złożyć serdeczne życzenia zdrowia, radości i nadziei.
Niech ten czas będzie okazją do odpoczynku i wzmacniania więzi w gronie najbliższych.
Niech budząca się do życia przyroda zainspiruje Państwa do artystycznego rozwoju, a nadchodzące dni wypełnią życzliwość, pokój i optymizm.

dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz, prof. AM
Rektor Akademii Muzycznej
im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

W czwartek 30 marca 2023 roku Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Gdańska 32) będzie zamknięty od godz. 16.00. W związku z tym wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywające się w godzinach 16.00-21.00 w tym dniu zostają odwołane.

Zgodnie z decyzją Jej Magnificencji Rektor dr hab. Elżbiety Aleksandrowicz, prof. AM w związku z akademickimi uroczystościami tegorocznego Święta Uczelni w dniu 28 marca 2023 roku (wtorek) w godzinach 8.00-15.00 obowiązywać będą godziny rektorskie. Wszystkie zajęcia dydaktyczne w tym czasie zostają odwołane.

Wyniki Konkursu PYTANIE – ODPOWIEDŹ, który odbywał się w Dniu Alternatywnej Myśli Muzycznej 21 marca 2023 roku.

W dniu 22 marca 2023 roku (środa) w Sali nr 11 (Sala Senatu) odbędą się wybory władz statutowych Komisji NSZZ „Solidarność” przy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W semestrze letnim w roku akademickim 2022/2023 wszystkie budynki Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi działają w godzinach:

W dniu 22 lutego 2023 roku (środa) o godz. 12.00 odbędą się wybory uzupełniające do Senatu Akademii Muzycznej w Łodzi w grupie doktorantów.

Znane są już ostateczne wyniki ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021 dla naszej Uczelni. Z radością i dumą informujemy, że Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi otrzymała najwyższą możliwą kategorię naukową A+ w dyscyplinie sztuki muzyczne.

Decyzja Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 lutego 2023 roku dotarła do nas dziś i jest nam niezmiernie miło podzielić się nią z całą społecznością akademicką. To nasz wspólny sukces, mający niebagatelne znaczenie dla dalszego budowania prestiżu i rozwoju Uczelni.

 

Kategoria A+ dla Akademii Muzycznej w Łodzi

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 lutego 2023 roku, w wieku 60 lat, zmarł Wojciech Walasik, aktor teatralny i filmowy, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011.

Decyzją JM Rektor AM Elżbiety Aleksandrowicz, w przerwie semestralnej Uczelnia będzie funkcjonować wg następujących zasad:

Szanowni Państwo,

informujemy, że wycieczka po Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, planowana na 18 lutego 2023 roku (sobota), została odwołana. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zachęcamy do rezerwacji miejsc na oprowadzanie w kolejnych miesiącach.

Zespół Biura Promocji Uczelni

XX ŁÓDZKIE EUREKA

W tym roku, już po raz dwudziesty, wręczone zostaną wyróżnienia honorowe Łódzkie Eureka. Nagrody przyznawane przez Radę ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi wyróżniają laureatów za wybitne osiągnięcia naukowe, techniczne i artystyczne. Celem wyróżnienia jest promocja twórców lub zespołów działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z dnia 7 grudnia 2022 r., rok 2023 ustanowiono w Łodzi Rokiem Pawła Kleckiego – łodzianina, kompozytora i jednego z najwyżej cenionych dyrygentów minionego stulecia. Wniosek, który do Urzędu Miasta złożyło Muzeum Miasta Łodzi, poparła łódzka Akademia Muzyczna.

Władze Uczelni zapraszają całą społeczność akademicką na okolicznościowe spotkanie, które odbędzie się w dniu 14 grudnia 2022 roku (środa) o godzinie 14.30 w Sali 31 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32. W tym dniu od 13.30 do 17.30 obowiązują godziny rektorskie.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i ciepła. Niech spotkania w gronie najbliższych przyniosą radość, odpoczynek i wytchnienie od codziennych spraw, a ten wyjątkowy czas wypełni nasze serca wszystkim, co wartościowe – wiarą, nadzieją i miłością.
Niech Nowy Rok 2023 przyniesienie pokój i wzajemną życzliwość oraz obfituje w sukcesy zarówno na drodze zawodowej, jak i prywatnej. Życzę sił na realizację wszelkich zamierzeń, niegasnącej inspiracji twórczej oraz artystycznych wyzwań. Niech ciepłe uczucia i dobre myśli towarzyszą nam przez cały Nowy Rok.

dr. hab. Elżbieta Aleksandrowicz, prof. AM
Rektor Akademii Muzycznej w Łodzi

Komunikat JM Rektor w sprawie funkcjonowania Akademii Muzycznej w Łodzi w dniach 17 grudnia 2022 r. – 8 stycznia 2023 r.