Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 lutego 2023 roku, w wieku 60 lat, zmarł Wojciech Walasik, aktor teatralny i filmowy, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011.

Decyzją JM Rektor AM Elżbiety Aleksandrowicz, w przerwie semestralnej Uczelnia będzie funkcjonować wg następujących zasad:

Szanowni Państwo,

informujemy, że wycieczka po Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, planowana na 18 lutego 2023 roku (sobota), została odwołana. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zachęcamy do rezerwacji miejsc na oprowadzanie w kolejnych miesiącach.

Zespół Biura Promocji Uczelni

XX ŁÓDZKIE EUREKA

W tym roku, już po raz dwudziesty, wręczone zostaną wyróżnienia honorowe Łódzkie Eureka. Nagrody przyznawane przez Radę ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi wyróżniają laureatów za wybitne osiągnięcia naukowe, techniczne i artystyczne. Celem wyróżnienia jest promocja twórców lub zespołów działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.

W dniach 9 stycznia – 12 lutego 2023 roku wszystkie budynki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi działają w godzinach:

  • poniedziałek-piątek: 7.00-21.30
  • sobota: 9.00-21.30
  • niedziela: 9.00-18.00

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z dnia 7 grudnia 2022 r., rok 2023 ustanowiono w Łodzi Rokiem Pawła Kleckiego – łodzianina, kompozytora i jednego z najwyżej cenionych dyrygentów minionego stulecia. Wniosek, który do Urzędu Miasta złożyło Muzeum Miasta Łodzi, poparła łódzka Akademia Muzyczna.

Władze Uczelni zapraszają całą społeczność akademicką na okolicznościowe spotkanie, które odbędzie się w dniu 14 grudnia 2022 roku (środa) o godzinie 14.30 w Sali 31 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32. W tym dniu od 13.30 do 17.30 obowiązują godziny rektorskie.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i ciepła. Niech spotkania w gronie najbliższych przyniosą radość, odpoczynek i wytchnienie od codziennych spraw, a ten wyjątkowy czas wypełni nasze serca wszystkim, co wartościowe – wiarą, nadzieją i miłością.
Niech Nowy Rok 2023 przyniesienie pokój i wzajemną życzliwość oraz obfituje w sukcesy zarówno na drodze zawodowej, jak i prywatnej. Życzę sił na realizację wszelkich zamierzeń, niegasnącej inspiracji twórczej oraz artystycznych wyzwań. Niech ciepłe uczucia i dobre myśli towarzyszą nam przez cały Nowy Rok.

dr. hab. Elżbieta Aleksandrowicz, prof. AM
Rektor Akademii Muzycznej w Łodzi

Komunikat JM Rektor w sprawie funkcjonowania Akademii Muzycznej w Łodzi w dniach 17 grudnia 2022 r. – 8 stycznia 2023 r.