W wieku 79 lat zmarła Małgorzata Badziak-Szulewa, długoletni pracownik Biblioteki Akademii Muzycznej, absolwentka Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury PWSM w Łodzi.

Są chwile i ludzie, których się nie zapomina.
św. Jan

Wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim
składają
Władze Uczelni, koleżanki, koledzy oraz współpracownicy.

Pogrzeb odbędzie się 27 czerwca o godz. 11.00 na Cmentarzu parafii Podwyższenia Krzyża w Brzezinach, ul. Kopernika 2.

W związku z uroczystościami pogrzebowymi w dniu 27 czerwca 2022 r. Biblioteka Główna Akademii Muzycznej będzie nieczynna.

 

MAŁGORZATA BADZIAK-SZULEWA

Małgorzata Badziak-Szulewa Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej (ówcześnie PWSM w Łodzi), którą ukończyła w 1969 roku, uzyskując dyplom magistra sztuki na Wydziale I – Teorii, Kompozycji i Dyrygentury. W Bibliotece Głównej Akademii Muzycznej podjęła pracę w 1975 roku, równolegle podnosząc swoje wykształcenie bibliotekarskie w Studium Bibliotekarskim w Łodzi, które ukończyła w roku 1978. Związana z łódzką Akademią Muzyczną prawie 40 lat dała się poznać jako pracownik wszechstronnie wykształcony i sumienny. Łączyła umiejętności muzyka i bibliotekarza. Stanowiła nieocenione wsparcie merytoryczne zarówno dla studentów, jak i pedagogów korzystających z zasobów bibliotecznych. Dokładna i solidna, miała swój znaczący wkład w powstanie i rozwój katalogu komputerowego Biblioteki, z którego do dziś korzystają czytelnicy. W maju 2001 roku Małgorzata Badziak-Szulewa została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez ówczesnego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.