Akademia Muzyczna w Łodzi solidarna z Ukrainą

Społeczność Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zdecydowanie potępia autorytarny akt agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Informację o inwazji zbrojnej wojsk rosyjskich i naruszeniu integralności terytorialnej Ukrainy przyjęliśmy z głębokim zaniepokojeniem i poruszeniem.

W obliczu dramatycznych wydarzeń wyrażamy pełną solidarność z narodem ukraińskim.
W tym trudnym czasie studentom naszej Uczelni pochodzącym zza wschodniej granicy deklarujemy wszelką pomoc ze strony władz, pedagogów, pracowników Naszej Alma Mater.
Żywimy nadzieję na jak najszybsze unormowanie relacji i stosunków stron konfliktu toczącego się tuż za granicami naszego kraju.

Jesteśmy z Wami! #SolidarnizUkrainą

dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz, prof. AM
Rektor Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

 

 

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca wspierający od kilku lat psychologicznie polskich muzyków i tancerzy uruchomił 1 marca specjalny program bezpłatnej pomocy psychologicznej on-line wspieraMY Ukrainę. Program jest kierowany do artystów ukraińskich bez względu na dziedzinę twórczą, ich bliskich oraz wszystkich osób dotkniętych agresją Rosji na Ukrainę.

Program pomocy psychologicznej

 

 

Informacje na temat zbiórek darów dla mieszkańców Ukrainy oraz bezpłatnego wsparcia psychologicznego, terapeutycznego i prawnego dla obywateli Ukrainy na terenie miasta Łodzi dostępne są na stronie UMŁ po kliknięciu w poniższy baner.

Pomoc dla Ukrainy

Jednocześnie zachęcamy do wsparcia działań Polskiej Akcji Humanitarnej, która za pomocą platformy siepomaga.pl prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz mieszkańców strefy konfliktu na Ukrainie.

 

 

Drodzy członkowie Społeczności Akademickiej naszej Uczelni,

w dniach 1–3 marca 2022 w Akademii prowadzona będzie zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy do przekazania na Ukrainę. Po konsultacji z Urzędem Miasta Łodzi otrzymaliśmy informację, iż do najpotrzebniejszych artykułów należą aktualnie:

 • środki higieniczne, pieluchy
 • koce, poduszki, ręczniki (nieużywane)
 • bielizna i skarpety termoaktywne, ciepłe czapki
 • środki medyczne i opatrunkowe
 • woda butelkowana
 • latarki zwykłe, baterie do latarek

Artykuły przekazać można w oznaczonym punkcie zbiórki w szatni w budynku ROKEiDM (al. 1 Maja 4) w godzinach 8.00–18.00 do najbliższego czwartku (3 marca). Przekazane rzeczy będą sukcesywnie przekazywane do Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

 

Stanowisko European University Association (EUA)

 

 • SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Stanowisko Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych pobierz plik .pdf

SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Stanowisko Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych

 

 • Oświadczenie Polskiego Środowiska Akademickiego
  w związku z agresją Rosji na Ukrainę
  pobierz plik .pdf

Oświadczenie Polskiego Środowiska Akademickiego w związku z agresją Rosji na Ukrainę