Image
Image

Program PROJEKTOR zaprasza na „wolocation”

 
Potrzebujesz odpoczynku w otoczeniu przyrody? Jednocześnie chcesz się rozwijać i zrobić coś dobrego dla innych? Program PROJEKTOR zaprasza na „wolocation” - trzydniowy wakacyjny wyjazd łączący wolontariat z relaksem łonie natury. Połącz wolontariat z relaksem na łonie natury! Wyjedź do małej miejscowości, podziel się z dziećmi swoją pasją i odpocznij w otoczeniu przyrody.

 
Czym jest „wolocation”?

„Wolocation” to innowacyjna forma wyjazdu, która łączy wolontariat z wakacyjnym wypoczynkiem. Podczas „wolocation” studenci-wolontariusze podróżują do malowniczych małych miejscowości. Przez połowę dnia prowadzą zajęcia z dziećmi z lokalnej społeczności. Dzielą się swoimi pasjami, umiejętnościami i zainteresowaniami. Od nauki języków obcych przez sztukę, muzykę, sport po nauki ścisłe. Możliwości są nieograniczone! W drugiej połowie dnia natomiast – mają czas i przestrzeń na relaks.

 
Jak to działa?

WYPEŁNIJ FORMULARZ

i wybierz jedną z malowniczych małych miejscowości na PROJEKTORowej mapie. Możesz zgłosić się wspólnie ze znajomymi lub poznać kogoś nowego w ramach PROJEKTORa. Po zaliczeniu wszystkich formalności (podpisaniu oświadczenia wolontariusza, wykonaniu e-learningu oraz uczestnictwie w konsultacjach online z pracownikami Programu) wolontariusze wyjeżdżają do małej miejscowości. Przez 3 dni po 5 godzin dydaktycznych dziennie prowadzą warsztaty dla dzieci i młodzieży z lokalnej społeczności. Wolontariusze sami decydują o tematyce zajęć. To doskonała okazja do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, a zarazem inspirowanie młodych ludzi do odkrywania nowych pasji i zdobywania nowych umiejętności.
Po intensywnej porannej sesji wolontariatu, wolontariusze mają czas na relaks i odpoczynek. Możesz wybrać się na spacer po pobliskich szlakach, zanurzyć się w książce na brzegu jeziora lub po prostu delektować się spokojem wiejskiego życia. Możliwości jest więcej niż jesteś w stanie sobie teraz wyobrazić!

 
Przygotowanie

Weź udział w e-learningu o metodach pracy z dziećmi oraz w konsultacjach online z pracownikami Programu. Podpisz także oświadczenie wolontariusza.

 
Podróż

Wyjedź na 3 dni do małej miejscowości. Masz zapewniony nocleg i wyżywienie. Otrzymujesz także kieszonkowe na pokrycie kosztów dojazdu i zakup materiałów na zajęcia.

 
Dzielenie się pasją

Wspólnie z innymi wolontariuszami poprowadź zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Warsztat trwają 3 dni (po 5 godzin dydaktycznych dziennie). Podziel się z dziećmi tym, co Cię interesuje — pasją do muzyki, malarstwa, języków obcych, nauk ścisłych albo literatury. Możliwości są nieograniczone!

 
Odpoczynek

W czasie wolnym zrelaksuj się na łonie natury lub poznaj okolicę. Odpocznij od zgiełku miasta i naładuj baterie wśród przyrody.

 
Ewaluacja i certyfikat

Po zakończeniu zajęć z dziećmi wypełnij ankietę ewaluacyjną i otrzymaj z certyfikat!

 
Dlaczego warto dołączyć?

„Wolocation” oferuje wyjątkową szansę na połączenie przyjemności z pożytecznością. Poprzez prowadzenie zajęć z dziećmi, nie tylko zyskasz satysfakcję z pomagania innym, ale także rozwiniesz się osobiście i zawodowo, ucząc się nowych umiejętności, budując swoją empatię i sprawdzając się w pracy zespołowej. Dodatkowo, „wolocation” umożliwia Ci poznanie nowych ludzi i zrelaksowanie się wśród przyrody. W czasie wolnym możesz wybrać się na spacer po pobliskich szlakach, zanurzyć się w książce na brzegu jeziora lub po prostu delektować się spokojem wiejskiego życia. Możliwości jest więcej niż jesteś w stanie sobie teraz wyobrazić!

Jest dostępnych tylko 100 miejsc dla wolontariuszy i wolontariuszek z całej Polski. Decyduje kolejność zgłoszeń!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

 
Kontakt

Biuro Programu PROJEKTOR
ul. Marii Curie Skłodowskiej 3, lok. 32, 20-029 Lublin
pon–pt. 8.00-16.00
czat: www.projektor.org.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 507 703 240

 

Wolocation Wolocation Wolocation Wolocation