18 lutego 2018, niedziela, godz. 15.00
Klasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach, ul. Okólna 185
wstęp wolny

wykonawcy:

 • Piotr Dziewiecki – organy
  klasa organów dra hab. Krzysztofa Urbaniaka
 • Zespół kameralny w składzie:
  Aleksandra Orczykowska – mezzosopran
  Elżbieta Ignaczak – skrzypce
  Marcela Łataś – skrzypce
  Piotr Dziewiecki – organy
  opieka artystyczna – mgr Łukasz Mosur

prowadzenie koncertu:
Piotr Dziewiecki

program:

 • Dietrich Buxtehude – Kantata Singet dem Herrn BuxWV 98
 • Vincent Lübeck – Preambulum et fuga c-moll LübWV 6
 • Johann Sebastian Bach – Agnus Dei z Wielkiej mszy h-moll BWV 232
 • Stanisław Sylwester Szarzyński – Jesu spes mea
 • Niels Gade – Tonestykker F-dur op. 22 nr 1

 

ALEKSANDRA ORCZYKOWSKA

Wokalistka (mezzosopran), ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi w specjalności fortepian. Obecnie jest studentką III roku edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Umiejętności wokalne kształciła pod kierunkiem Moniki Kolasy-Hladikovej, Krzysztofa Marciniaka oraz Beaty Zawadzkiej-Kłos. Jest solistką i kameralistką; współpracuje ze studentami Wydziału Instrumentalnego oraz Wydziału Fortepianu, Organów, Klawesynu, Muzyki Dawnej i Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncertowała także jako solistka chórów, m.in. Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Łodzi podczas koncertu w Filharmonii Łódzkiej. Jej repertuar obejmuje arie, kantaty i pieśni od renesansu po czasy współczesne.

 

ELŻBIETA IGNACZAK

Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie skrzypiec Maurycego Florka. Podczas nauki aktywnie uczestniczyła w życiu muzycznym miasta oraz była koncertmistrzem orkiestry smyczkowej Camerata Scholarum. Z zespołem tym występowała na scenach wielu państw Europy (m.in. Włoch, Anglii, Szwajcarii, Austrii, Holandii). W 2013 roku rozpoczęła działalność kameralną w Kwartecie Smyczkowym Giocoso, pełniąc w nim rolę pierwszego skrzypka. Obecnie jest studentką drugiego roku w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie skrzypiec dr hab. Tomasza Króla, prof. AM oraz studentką II roku edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Dyrygowania uczy się w klasie dra hab. Jerzego Rachubińskiego. Obecnie prowadzi ożywioną działalność artystyczną: solową, kameralną i orkiestrową.

 

MARCELA ŁATAŚ

Studentka II roku skrzypiec w klasie prof. dra hab. Michała Grabarczyka w Akademii Muzycznej w Łodzi. Laueratka konkursów skrzypcowych, m.in. w Świdnicy, Wrocławiu, Żaganiu czy Lublinie. Uczestniczka Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie w klasach prof. Andrzeja Gębskiego, prof. Michała Grabarczyka, prof. Fulvia Leofreddiego i Georga Michaela. Kandydatka na stypendystkę Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

 

PIOTR DZIEWIECKI

Jedlińszczanin urodzony w Radomiu – absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu w klasie organów mgr. Roberta Pluty, obecnie student Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie organów dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka. Przewodniczący Organowego Koła Naukowego Akademii Muzycznej w Łodzi. Słuchacz warsztatów prowadzonych przez wykładowców polskich i zagranicznych. Uczestnik koncertów popularyzujących muzykę organową oraz kameralną. W 2017 roku solista XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Bliżynie. Miłośnik muzyki dawnej. Zainteresowania muzyczne łączy z pasją organoznawczą oraz praktyką organmistrzowską.

 

 

Koncert z cyklu AKADEMIA MUZYCZNA W STARYM KLASZTORZE w Łagiewnikach