Sukcesy - rok akademicki 2010/2011Podczas V Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, który odbył się w Dąbrowie Górniczej  w dniach  5.09-14.09 2011 roku student Damian Marat z klasy prof. Igora Cecocho został laureatem statuetki i III nagrody w specjalności Trąbka.

***

Na I Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym Fundacji PRO CELLO, który odbył się w dniu 3 lipca 2011 r. w Szamotułach, studentka Anna Banaś z klasy prof. Stanisława Firleja zdobyła III nagrodę.
Za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2010/2011 Anna Banaś otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia

***
 
XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Muzyka bez granic” w Druskiennikach (Litwa), 14-23 sierpnia 2011
student Tomasz Putrzyński z klasy prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej - III nagroda
pedagog AM, mgr Rafał Hołub - Grand Prix
 
 ***
Stypendia artystyczne Marszałka Województwa Łodzkiego w kategorii „uczeń" otrzymali: Konrad Salwiński z klasy prof. AM Zbigniewa Ignaczewskiego, Aleksandra Szurgot z klasy prof. AM Łukasza Błaszczyka oraz Anna Terlecka-Kierner z klasy prof. Piotra Łykowskiego

 ***
 
Podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy, który odbył się w Kaliszu w dniach 26.06-1.07 2011, nasi studenci zdobyli następujące nagrody:

W kategorii solistów, w grupie otwartej do 30 lat:
III nagrodę - Damian Marat, student I roku studiów magisterskich z klasy prof. Igora Cecocho
wyróżnienie - Aleksander Kobus, student II roku studiów licencjackich z klasy prof. Igora Cecocho

W kategorii studiów orkiestrowych:
I nagrodę - Damian Marat, student I roku studiów magisterskich z klasy prof. Igora Cecocho

***
 
Na VIII International Interpretative Brasswind Instruments Competition, odbywającym się w dniach 23-26 czerwca 2011 w Brnie wyróżnienie otrzymał Paweł Marciniak, student II roku studiów licencjackich z klasy prof. Igora Cecocho

***
 
Na 44. Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego V konkursie Pieśni i Arii, który odbył się we Włoszakowicach 22 maja br student Łukasz Karauda z klasy prof. Włodzimierza Zalewskiego zdobył I nagrodę

***
 
Na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Akordeonowej, który odbył się w dniach 19 – 21 maja  2011 r. w Chełmie, student Tomasz Gieroń przygotowany przez prof. Bogdana Dowlasza i as. Eneasza Kubita zdobył II nagrodę.

***
 
Na XIV Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych, które odbyły się w dniach 27 – 29 kwietnia  2011 r. w Gorlicach, studenci naszej Akademii zdobyli:

w kategorii solistów student Tomasz Gieroń z klasy prof. Bogdana Dowlasza  zdobył III nagrodę.    

W kategorii zespołów kameralnych równorzędne wyróżnienia zdobyły duety:
Paweł Nowak (akordeon) , Maciej Baran (wiolonczela – przygotowanie prof. Bogdan Dowlasz,
Paweł Kusion (akordeon) Paweł Noszczyński (saksofon) – przygotowanie as. Leszek Kołodziejski,
Tomasz Gieroń (akordeon), Grzegorz Warzecha (skrzypce) – przygotowanie as. Eneasz Kubit

***

W 15 edycji konkursu Salvatore Martirano Award 2011 organizowanego przez Uniwersytet Illinois w Urbana-Champaign w Stanach Zjednoczonych  as. Marcin Stańczyk zdobył II nagrodę  za utwór Nibiru na zespół kameralny. Utwór zostanie wykonany przez University of Illinois New Music Ensemble pod dyrekcją Stephena Taylora na koncercie galowym konkursu 17 listopada 2011 w Colwell Playhouse Theatre oraz zaprezentowany przez kompozytora podczas Forum Kompozytorów 15 listopada 2011 w Krannert Center for the Performing Arts w Illinois.

***

Na XVII Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej, który odbyły się w dniach 17 – 19 lutego 2011 r. w Mławie, student Tomasz Gieroń przygotowany przez  prof. Bogdana Dowlasza i as. Enasza Kubita zdobył III nagrodę.

***
 

Na XXXV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo, który odbyły się w dniach 6 – 10 października 2010 r. duet w składzie Maciej Baran (wiolonczela) - Paweł Nowak (akordeon) przygotowany przez prof. Bogdana Dowlasza i as. Enasza Kubita zdobył II nagrodę.
***

 

Na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Johannesa Brahmsa, który odbył się w Pörtschach (Niemcy)
student Michał Rot z klasy fortepianu prof. Cezarego Saneckiego zdobył nagrodę dla najlepszego pianisty
w kategorii śpiew i fortepian.