15 listopada, sobota, 18.00
Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Żubardzka 2a
bilety: 10 zł i 5 zł

wykonawcy:
POLISH CELLO QUARTET w składzie:
Tomasz Daroch
Wojciech Fudala
Krzysztof Karpeta
Adam Krzeszowiec

w programie:

Prosper van Eechaute
          Kwartet wiolonczelowy
Grażyna Bacewicz
          Kwartet wiolonczelowy (Narrazione, Riflessio)
Aleksander Tansman
          Dwa utwory na kwartet wiolonczelowy (Adagio cantabile, Allegro molto risoluto)
Kazimierz Wiłkomirski
          Kwartet wiolonczelowy (Ballada, Rapsodia)

***
Bilety dostępne w Kasie AM (ul. Żubardzka 2a). Kasa czynna: wtorek – piątek w godz. 14.00-18.00 oraz godzinę przed każdym koncertem.

***

POLISH CELLO QUARTET
Kwartet powstał w 2011 roku. Jego członkowie należą do młodego pokolenia polskich wiolonczelistów. W swoim dorobku mają liczne nagrody na konkursach solowych oraz kameralnych. Po studiach na polskich uczelniach w Katowicach i Łodzi oraz w ośrodkach zagranicznych w Brukseli, Kolonii oraz Mannheim, postanowili założyć ten wyjątkowy zespół kameralny i pokazać szerszej publiczności jego oryginalne brzmienie. Regularnie występują podczas wielu międzynarodowych festiwali muzycznych, m.in. Wratislavia Cantans, Jazztopad, Schiermonnikoog Chamber Music Festival. Swój repertuar opierają głównie na utworach oryginalnie napisanych na kwartet wiolonczelowy – wiele
z nich jest prezentowanych na polskich estradach po raz pierwszy.

ADAM KRZESZOWIEC
Urodził się w Katowicach w 1987 roku. W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Pawła Głombika, otrzymując nagrodę specjalną Rektora. Studiował również w Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii pod kierunkiem prof. Fransa Helmersona. Ukończył także Chapelle Musicale Reine Elizabeth w Brukseli pod kierunkiem Gary’ego Hoffmana. Jest asystentem w klasie wiolonczeli prof. Pawła Głombika w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz koncertmistrzem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Jest laureatem licznych międzynarodowych konkursów wiolonczelowych.

WOJCIECH FUDALA
Urodził się w 1988 roku w Katowicach, w rodzinie o długich artystycznych tradycjach. Laureat konkursów muzycznych w kraju i za granicą. Jest absolwentem klasy prof. Pawła Głombika w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jako stypendysta belgijskiego rządu z wyróżnieniem ukończył studia w Królewskim Konserwatorium w Brukseli w klasie Jeroena Reulinga. Obecnie kształci się w Chapelle Musicale Reine Elisabeth w Waterloo w klasie mistrzowskiej Gary’ego Hoffmana.

KRZYSZTOF KARPETA
Urodził się w 1987 roku w Katowicach w muzycznej rodzinie. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu. W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Stanisława Firleja. Kształci się w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim pod okiem Michaela Flaksmana oraz Jeleny Očić. Od 2012 roku jest doktorantem i asystentem prof. Stanisława Firleja w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

TOMASZ DAROCH
Laureat wielu międzynarodowych konkursów wiolonczelowych. Urodzony się w 1989 roku w Łodzi, w rodzinie o artystycznych tradycjach. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat. W roku 2011 ukończył z wyróżnieniem studia w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim w Niemczech, w klasie wiolonczeli prof. Michaela Flaksmana oraz Jeleny Očić. Studiuje również na Uniwersytecie w Augsburgu w klasie wiolonczeli prof. Juliusa Bergera. Obecnie jest asystentem w klasie prof. Stanisława Firleja w Akademii Muzycznej w Łodzi.