8 listopada, sobota, 18.00
Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Żubardzka 2a
bilety: 20 zł i 10 zł

Koncert Big Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi
pod dyrekcją Jacka Delonga

wykonawcy
Big Band Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga

soliści
Marzena Ajzert-Lauks – wokal
Małgorzata Hutek – wokal
Agnieszka Nastarowicz – wokal
Sylwia Sobczak – wokal
Adam Rymarz – wokal    

program

Wojciech Kilar / Adam Manijak (arr.) – Muzyka z filmu „Ziemia obiecana”

Duke Ellington – It Don't Mean a Thing
Sylwia Sobczak – wokal

Eddie Cooley / Otis Blackwell – Fever
Sylwia Sobczak – wokal

Jerome Kern – I Won't Dance
Agnieszka Nastarowicz i Adam Rymarz – wokal

Bronisław Kazimierz Przybylski – In memory of K.N.

Małgorzata Hutek – Pan jest ze mną (Psalm 118)
Małgorzata Hutek – wokal

Antoni Kopff – Bądź moim natchnieniem
Adam Rymarz – wokal

Dave Weckl – Festival di ritmo

Bart Howard – Fly Me to the Moon
Agnieszka Nastarowicz – wokal

Duke Ellington – Sophisticated Lady
Marzena Ajzert-Lauks – wokal

Dave Grusin – Fly by Night
Małgorzata Hutek – wokal

Gordon Goodwin – Hunting Wabbits

Seymour Simmons – All of Me
Marzena Ajzert-Lauks – wokal

John Lennon / Paul McCartney – Can't Buy Me Love
Adam Rymarz – wokal  


MARZENA AJZERT-LAUKS
Wokalistka i pedagog, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej (1990-1995). Od roku 1992 przygotowuje wokalnie artystów musicalowych oraz zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży. Jest laureatką festiwali jazzowych. Ma na  swym koncie udział w wielu programach telewizyjnych i nagraniach studyjnych. W roku 1995 z kwartetem wokalnym Five Lines nagrała płytę Cat-O’-Nine-Tails. Wcześniej związana z Teatrem Powszechnym w Łodzi i Teatrem Powszechnym w Radomiu. W latach 2000-2012 była asystentką kierownika muzycznego w stołecznym Teatrze Muzycznym Roma. Brała udział w musicalach: Czarodziej z Oz, Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze, Fame (rola  Carmen), Crazy for You, Promises, promises, Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Akademia Pana Kleksa, Upiór w operze, Les Miserables. Obecnie pracuje w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

MAŁGORZATA HUTEK
Urodzona w Łodzi wokalistka jazzowa i autorka tekstów. W świat sztuki wprowadzili ją rodzice – aktorka i reżyser teatralny. Muzyczną drogę rozpoczęła od skrzypiec, które zamieniła na saksofon. W roku 2013 ukończyła wokalistykę jazzową w Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczyła w wielu muzycznych projektach. Na Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi współpracowała m.in. z Krzysztofem Herdzinem. Brała udział w koncercie pamięci Bogusława Meca Na pozór, realizowanym dla TVP2 i Programu I Polskiego Radia. Wiele lat tworzyła wspólne projekty z pianistą jazzowym Witoldem Janiakiem. Koncertowała m.in. na festiwalu Miastograf 2009 w zabytkowej hali EC1 w Łodzi, na Geyer  Music Factory 2011 oraz na scenie Filharmonii Łódzkiej podczas otwarcia Nowego Roku Kulturalnego Województwa Łódzkiego. W roku 2012 otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana oraz Grand  Prix Jazz Melomani. Rok 2013 przyniósł jej występ na Jazz Jamboree z projektem United States of Beta. Dzięki stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego „Dla Młodych Kreatywnych” w kategorii Młody Twórca – wraz z Nikolą Kołodziejczykiem, Michałem Kapczukiem, Grzegorzem Masłowskim i Jakubem Raczyńskim – nagrała pierwszą autorską płytę Grounded in Love (Malak 2014). O płycie tej znana wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik napisała:  Małgorzata Hutek jest cudna, przekonywująca. Nie chowa się za nikim. Jej głos jest inny i nie potrzebuje się z nikim utożsamiać. Są to autorskie kompozycje, w których wokalistka zebrała swe doświadczenia muzyczne i opowiada o  nich brzmieniami akustycznego jazzu.

ADAM RYMARZ
Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (chóralistyka i edukacja muzyczna), obdarzony słuchem absolutnym. Zadebiutował w roku 2001 roku na  scenie krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego w przedstawieniu Pastorałka na Nowy Wiek z muzyką m.in. Zygmunta Koniecznego. W latach 2003-2005 pracował dla Teatru Muzycznego Roma, śpiewając w grupie wokalnej Five Lines (musicale Miss Sajgon i Koty). Współpracował z triem Krzysztofa Herdzina, orkiestrami Adama Sztaby i Zygmunta Kukli, chórem Trzecia Godzina Dnia (TGD), Danutą Błażejczyk i Brass Standard Jazz Orchestra, Polską  Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, zespołem muzyki dawnej Cappella Gedanensis oraz grupą tancerzy wertykalnych Deambulants (Hiszpania). Przez wiele lat wspierał swym głosem największe gwiazdy polskiej estrady podczas koncertów i nagrań telewizyjnych. W roku 2006 śpiewał dla 600 tysięcy pielgrzymów na krakowskich Błoniach podczas Ogólnopolskiego Spotkania Młodych z Benedyktem XVI. Otrzymał m.in. statuetkę Indywidualność Wokalna na I Ogólnopolskich Warsztatach Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Inowrocławiu (2002), Grand Prix i Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta St. Warszawy dla Najlepszego Wokalisty na Warsaw  Gospel Days (2005), wyróżnienie na III Międzynarodowym Konkursie Piosenki Carpathia Festival (Rzeszów, 2007) oraz – z Big Bandem Akademii Muzycznej w Łodzi – Grand Prix na XVIII Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu  (2013). Aktualnie Adam Rymarz wykonuje przeboje największych wokalistów muzyki rozrywkowej, pieśni gospel, utwory sakralne, ballady jazzowe oraz swingowe standardy, często z towarzyszeniem orkiestr lub big- -bandów. Z  łódzkim pianistą jazzowym Witoldem Janiakiem stworzył program koncertu Pieśni Pasyjne, będący jazzowymi interpretacjami polskich utworów wielkopostnych. Jest również solistą w projekcie pianistki Leny Ledoff Jazz Loves Barok!