Koncert w ramach DNI OTWARTYCH

14 marca 2020, sobota, godz. 18.00
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a
wejściówki: 5 zł

WYDARZENIE ODWOŁANE W POWYŻSZYM TERMINIE
  • SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE zobacz
  •  

„Witajcie w naszej bajce” – polska muzyka filmowa to koncertowa propozycja studentów Akademii na zbliżające się Dni Otwarte Uczelni. Podczas koncertu zabrzmi znana i lubiana przez publiczność polska muzyka z filmów i seriali. Piosenki i tematy muzyczne zaaranżowane zostały na obszerny skład przez studentów specjalności kompozycja i kompozycja muzyki filmowej: Konrada Orawskiego, Tymoteusza Karasia-Tęczę, Rafała Bryłę, Olgę Pasek, Wiktora Kunę, Tomasza Gila, Kubę Junga i Mateusza Bogdalina. Na estradzie zaprezentują się: kwintet smyczkowy, zespół jazzowy, big band i zespół wokalny, a także wokaliści – Marcel Orłowski, Aleksandra Wylężek, Magdalena Frąszczak, Patrycja Parjaszewska. Całość poprowadzi Marcin Werner. Młodzi artyści wykonają m.in. muzykę z seriali „Polskie drogi” i „Dom”, piosenki z popularnych polskich filmów: „Kogel-mogel”, „Akademia Pana Kleksa”, „Vabank”, „Hallo Szpicbródka”, a także tematy filmowe skomponowane przez Krzysztofa Komedę. Soliści interpretować będą słowa stworzone przez najsłynniejszych polskich tekściarzy, m.in.: Agnieszkę Osiecką i Wojciecha Młynarskiego.
Koncert „Witajcie w naszej bajce” odbędzie się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Wejściówki w cenie 5 zł do nabycia w kasie biletowej AM.

Projekt ma na celu ukazanie współpracy studentów różnych specjalności oraz przedstawia możliwości, które Uczelnia stwarza swoim studentom do prowadzenia działalności artystycznej i dydaktycznej. Koncert stworzony jest przez studentów Akademii Muzycznej, łączy takie kierunki, jak: instrumentalistyka, instrumentalistyka jazzowa, wokalistyka estradowa, kompozycja, dyrygentura, muzyka w mediach i produkcja muzyczna. Koncert jest projektem dyplomowym studenta specjalności produkcja muzyczna, Patryka Maciejewskiego – inspiratora doboru programu oraz organizatora i producenta koncertu. Opiekę merytoryczną nad projektem objął Robert Kamyk.

 

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE! – polska muzyka filmowa