Pokaz etiud i zadań sesyjnych w wykonaniu studentów specjalności choreografia Akademii Muzycznej w Łodzi

30 października 2018, wtorek, godz. 19.00
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a
wejściówki: 5 zł

program:

 • BIG APPLE CONTEST
  Choreografia nawiązująca do znanej sceny Big Apple Contest, zaprezentowanej w filmie Keep Punching; powstała w ramach przedmiotu Taniec jazzowy, prowadzonego przez Agnieszkę Łuczyńską.
  taniec:
  studenci I roku studiów licencjackich – Karolina Adaszek, Kacper Klimczak, Justyna Olczak, Julianna Walczak, Irena Wiktor, Zuzanna Wojciechowska, Martyna Wójcik, Ulyana Zaruba,
  studenci I roku studiów magisterskich – Anna Banasik, Dominika Chróścielska, Dorota Kuźnicka, Martyna Musiolik, Katarzyna Regulska
  muzyka:
  The Solomon Douglas Swingtet – Big Apple Contest
 • KOLORY
  Układanka choreograficzna stworzona metodą przypadkowości, zrealizowana w ramach przedmiotu Analiza form scenicznych, prowadzonego przez Annę Wytych-Wierzgacz. taniec: studenci III roku studiów licencjackich – Olga Blachnierek, Anna Dykas, Anna Kukulska, Przemysław Kwaśniewski, Daniel Michna, Andrzej Molenda, Agnieszka Pandura, Monika Pluta muzyka: Steve Reich – Music for Six Pieces of Wood
 • DO STARTU... GOTOWI?
  Obierając cel w życiu musimy być przygotowani na to, że osiągnięcie go zabierze nam wiele czasu. Niekończąca się droga, pełna przeciwności i rywalizacji. Czy uda nam się dobiec? Osiągnąć zamierzony cel?
  taniec:
  Paulina Nowicka, Vita Vaskiv
  muzyka:
  Alef – Ask The Stars
 • Improwizacja HIP-HOP DANCE
  koncepcja, taniec:
  Przemysław Kwaśniewski
  muzyka:
  Travis Scott – Sicko Mode
 • STEREOPHONIC SOUND
  Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku tak, aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł. Zapis dźwięku odbywa się za pomocą co najmniej dwóch niezależnych mikrofonów, osobno dla kanału lewego i prawego, transmisja zaś – poprzez dwa oddzielne kanały do dwóch osobnych głośników.
  Krótka historia dwóch mikrofonów, ich małe i duże dramaty. Ich radostki o zróżnicowanej skali oraz częstotliwości. O życiu obok, w dwóch niezależnych kanałach. Ona L „aportuje, czasem też strach”. On R „choćby, choćby nie wiem”. Oboje zmęczeni samotnością marzą o czasach Monofonii.
  taniec:
  Paulina Nowicka, Dawid Marzec
  choreografia:
  Michał Ratajski
  muzyka:
  Skalpel – Sculpture
 • PŁATKI I KOLCE
  Etiuda inspirowana scenami z Małego Księcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.
  koncepcja, reżyseria:
  Zuzanna Wojciechowska
  taniec:
  Kacper Klimczak, Zuzanna Wojciechowska
  muzyka:
  Múm – Eternity Is The Wait Between Breaths, One Smile oraz dźwięk pustyni
 • BODY (P)ART
  Punktem wyjścia do powstania choreografii były etiudy taneczne wykonywane podczas zajęć z przedmiotu Taniec współczesny, prowadzonego przez Aleksandrę Łabę. Forma bazuje na dynamice i częstych zmianach kompozycyjnych w sekwencjach ruchowych.
  taniec:
  studenci III roku studiów licencjackich – Olga Blachnierek, Anna Dykas, Anna Kukulska, Przemysław Kwaśniewski, Daniel Michna, Agnieszka Pandura, Monika Pluta
  muzyka:
  Woven Hand – Another White Bird
 • KRYSTYNA IN FLAMENCO MOOD
  /Czasem zastanawiam się jakby to było, gdybym urodziła się jako Milagros.Nie wiem gdzie, ale byłoby tam tak ciepło, że na poczet cierpienia nie mogłabym się nawet schować pod kołdrę. Ubierałabym czerwoną spódniczkę i tańczyła w kolorowych dyskotekach do rana, krzycząc, że „mi corazon” jest „cambio dolor”. Byłabym głośna i wszechobecna w swoim bólu.
  Jednak jestem Krystyną-kobietą pokorną, wrażliwą, wyrozumiałą, ułożoną, o kojącym dotyku i niezłomnym spokoju. Kobietą mądrą. Kobietą żoną. Kobietą Polką./
  Krystyna in flamenco mood jest refleksją nad ciałem, którego kodem staje się przynależność do danej kultury. To szukanie granicy, próba wprowadzenia rozbrojonego ciała w stan flamenco. Flamenco zarówno jako metafora, cielesność, kultura, język, muzyka, charakter, siła gestu, a przede wszystkim emocjonalność. To skrajność i zawłaszczenie bohaterki Pętli Marka Hłaski na potrzeby własnych poszukiwań i scenariuszy. To moja ciekawość względem kobiecej emocjonalności i siły. To moje ciało jako filtr, przez które przechodzą pytania odnośnie tego, co buduje mnie jako kobietę, artystkę, człowieka.
  koncepcja, choreografia, taniec:
  Katarzyna Myrda
  muzyka:
  Isaac Albéniz – Angel Canales
 • W GŁĘBI LĄDU
  Choreografia oparta na fragmencie spektaklu Anny Teresy de Keermaeker zatytułowanego Achterland. Powstała w ramach przedmiotu Repertuar, prowadzonego przez Annę Wytych-Wierzgacz.
  taniec:
  studenci II roku studiów licencjackich – Liliana Kowalska, Dawid Marzec, Alicja Minc, Paulina Nowicka, Vita Vaskiv
  muzyka:
  Eugène Ysaÿe – II Sonata a-moll “Jacques Thibaud” na skrzypce solo, IV Sonata e-moll “Fritz Kreisler” na skrzypce solo
 • GDZIE JEST TYGRYS?
  Choreografia na otwarcie roku akademickiego, przygotowana wspólnie ze studentami w ramach przedmiotu Taniec jazzowy, prowadzonego przez Agnieszkę Łuczyńską.
  taniec:
  studenci III roku studiów licencjackich – Olga Blachnierek, Anna Dykas, Łukasz Kin, Anna Kukulska, Przemysław Kwaśniewski, Daniel Michna, Andrzej Molenda, Agnieszka Pandura, Monika Pluta, Beata Wierzchołowska
  muzyka:
  Masecki-Młynarski Jazz Camerata Varsoviensis – Polowanie na tygrysa

prowadzenie:
Żaneta Mrozik

 

 • Informacja prasowa o koncercie pobierz

 

KIERUNEK -> CHOREOGRAFIA