20 sierpnia 2017, niedziela, godz. 15.00
Klasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach, ul. Okólna 185
wstęp wolny

wykonawca:
Radosław Kuliberda – organy

prowadzenie koncertu:
Kamil Lengier

program:

  • Johann Sebastian BachPreludium i fuga g-moll BWV 535
  • Nicolaus BruhnsPreludium „Wielkie” e-moll
  • Johann Sebastian BachSchmücke dich, o liebe Seele BWV 654
  • Johann Sebastian BachFantazja i fuga g-moll BWV 542

 

RADOSŁAW KULIBERDA

Urodzony w 1992 roku w Łodzi. Naukę gry na organach rozpoczął w 2005 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Pabianicach, w klasie mgr Beaty Kępińskiej. W latach 2008-2012 kształcił się w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Lutomiersku, którą ukończył z wyróżnieniem, w klasie organów mgr Agnieszki Wrocławskiej-Wieczorek. W 2017 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie organów prof. dr hab. Ireny Wisełki-Cieślar oraz dra hab. Krzysztofa Urbaniaka.
Uczestniczył w licznych kursach i seminariach organowych, prowadzonych m.in. przez takich artystów, jak: Wolfgang Zerer, Francois Espinasse, Martin Rost, Jesper Boje Christensen, David Franke, Miquel Bennassar, Pieter van Dijk i Martin Sander.
Koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem konkursów organowych. Otrzymał wyróżnienie na V Międzyszkolnym Konkursie Organowym (Olsztyn, 2011), zajął I miejsce na IV Regionalnych Spotkaniach Organowych (Łódź, 2011), I miejsce na VIII Białostockim Festiwalu Młodych Organistów (Białystok, 2011) oraz II miejsce (ex aequo, pierwszego nie przyznano) na Konkursie Improwizacji Organowej w ramach XXVII Legnickiego Conversatorium Organowego (Legnica, 2013). Jest także finalistą III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego (Łódź, 2014).
Obecnie pracuje na stanowisku organisty Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Mateusza w Łodzi.