Szanowni Państwo P.T. Pedagodzy,

w związku z przedłużającą się modernizacją strony e-sprawozdanie, informuję, że zostaje wydłużony termin wpisywania dokonań artystycznych i naukowych do końca października 2021 r.
Po uruchomieniu nowej wersji e-sprawozdanie.amuz.lodz.pl proszę o wprowadzenie danych o osiągnięciach artystycznych i naukowych za okres od 1 października 2020 r. do chwili obecnej.

Spotkanie studentów I roku studiów I i II stopnia z Władzami Uczelni odbędzie się 1 października 2021 r. o godz. 10.00 w Sali Kameralnej w budynku ROKEiDM przy al. 1 Maja 4.
Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie JM Rektor dr hab. Elżbiety Aleksandrowicz, prof. AM z Pedagogami poprzedzające rok akademicki 2021/2022, które odbędzie się w dniu 30 września 2021 roku o godzinie 10.00 w Sali Kameralnej, w budynku ROKEiDM (al. 1 Maja 4).

W okresie od 1 do 30 września 2021 roku budynki Akademii Muzycznej będą otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-20.00 oraz w niedziele w godzinach 9.00-16.00. W tym czasie możliwe będzie korzystanie z sal do ćwiczeń.

W wieku 91 lat zmarła Maestra Teresa Żylis-Gara – jedna z najwybitniejszych śpiewaczek operowych przełomu XX i XXI wieku, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi, doktor honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi. Jej niezrównany sopran liryczny o urzekającej barwie oraz dramatycznych możliwościach zachwycał zarówno słuchaczy sal koncertowych, jak i publiczność teatrów operowych całego świata.

Wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim
składają
Rektor, Senat, Pracownicy i Studenci
Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W dniu 2 września 2021 r. (czwartek) nie będzie możliwości korzystania z sal do ćwiczeń w Pałacu Akademii z uwagi na realizację filmu.

W tym samym dniu parking przy Pałacu będzie nieczynny. Realizatorzy filmu zapewnili 20 miejsc parkingowych przy ul. Wólczańskiej na terenie COSINUSA.

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 1 sierpnia 2021 roku zmarł Kazimierz Kowalski – śpiewak, prezenter, twórca Polskiej Opery Kameralnej oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi.

W okresie wakacyjnym od 5 lipca do 31 sierpnia 2021 roku Uczelnia będzie czynna wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00, w tym czasie możliwe będzie korzystanie z sal do ćwiczeń. W sobotę i niedzielę wszystkie budynki Uczelni będą nieczynne.

W dniach 10-16 sierpnia w czasie trwania 3. edycji BISMA Bacewicz International Summer Music Academy godziny otwarcia Uczelni i korzystania z sal będą wydłużone dla uczestników i pedagogów kursów oraz gości przybyłych na otwarte koncerty odbywające się w ramach kursów. W tym okresie korzystanie z sal do ćwiczeń w Pałacu Akademii będzie ograniczone.

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 20 czerwca 2021 roku zmarła Małgorzata Sobczak – rytmiczka i choreografka, współpracująca z naszą Uczelnią w latach 1985–2000.

Wprowadza się zakaz udostępniania następujących sal i pomieszczeń do ćwiczeń zarówno dla studentów, jak i pedagogów w budynku ROKEiDM Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, mieszczącego się przy al. 1 Maja 4: sale nr 2.28 i nr 3.25 oraz pomieszczenia garderoby przy Sali Kameralnej.

Zarządzenie obowiązuje od 18 czerwca 2021 roku do odwołania.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 maja 2021 zmarł Walenty Parczewski – pianista, pedagog, Prorektor ds. Młodzieżowych i Organizacyjnych Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 1975-81.

Szanowni Państwo Pedagodzy,

uprzejmie proszę o składanie w terminie do 30 czerwca 2021 r. rozliczeń godzin ponadwymiarowych przepracowanych w roku akademickim 2020/2021 w dziale osobowym Akademii lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bez PIT dla młodych to ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia i osiągają przychody z pracy (czyli ze stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego lub stosunku pracy nakładczej) i z umów zlecenia zawartych z firmą. A począwszy od 2021 r. – również z tytułu odbywania praktyki absolwenckiej i stażu uczniowskiego. Z ulgi korzysta około 2 mln młodych pracowników.

W dniach 1 maja (sobota) oraz 3 maja 2021 roku (poniedziałek) Uczelnia będzie zamknięta.
Dnia 2 maja 2021 roku (niedziela) wszystkie budynki Akademii będą otwarte w godzinach 8.00-20.00.

Uprzejmie informuję, że podania o dofinansowanie z zakładowego funduszu socjalnego wypoczynku letniego pracowników i dzieci należy wypełnić i przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 28 maja 2021 r.

na apel o objęcie szczepieniami przeciw COVID-19 osób pracujących na uczelniach wyższych w administracji i obsłudze
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 3 kwietnia 2021 roku zmarł Kazimierz Wiencek – dyrygent, waltornista, wieloletni Pedagog naszej Uczelni.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 14 kwietnia (środa) o godzinie 14.20 na Cmentarzu Doły w Łodzi.

dotyczący zasad kształcenia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi obowiązujących od dnia 12 kwietnia 2021 roku

Z głębokim żalem i smutkiem Społeczność Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi przyjęła wiadomość o śmierci znakomitego dyrygenta, pedagoga, wieloletniego Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie prof. dr. hab. Ryszarda Zimaka.

W związku z istniejąca sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w Uczelni obowiązują następujące zasady:

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 15 marca 2021 roku zmarł Jerzy Gonczorowski – trębacz i były Pedagog naszej Uczelni.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 marca 2021 roku o godzinie 14.00 w kościele pw. św. Grzegorza Wielkiego w Warszawie (ul. Wolska 180/182).

Szanowni Państwo,

Informuję że decyzją Władz Uczelni nie ulegają zmianie zasady i tryb prowadzenia zajęć w naszej Uczelni od dnia 20 marca br. Projekty i próby do projektów artystycznych odbywają się wg ustalonego harmonogramu. Zasady korzystania z sal do ćwiczeń pozostają bez zmian.
Nowe zarządzenie JM Rektor dotyczące organizacji kształcenia od 12 kwietnia 2021 r. zostanie opublikowane przed Świętami Wielkanocnymi.
Jednocześnie przypominam o zasadzie DDM (dystans, dezynfekcja i maseczki), która powinna być bezwzględnie respektowana na terenie naszej Uczelni przez wszystkich pedagogów, studentów i pracowników administracji.

prof.dr hab. Agata Jarecka
Prorektor ds.nauki i dydaktyki

Szanowni Państwo,

informuję, że decyzją Władz Uczelni od dnia 15 marca 2021 r., zgodnie z przyjętym harmonogramem zajęć w trybie hybrydowym w semestrze letnim roku akademickiego 2020/21, rozpoczynają zajęcia i ćwiczenie na terenie Uczelni studenci Wydziału II i IV.

Studenci Wydziału I i III, którzy nie mogli uczęszczać na zajęcia w ostatnich dwóch tygodniach, będą mieli wyznaczony dodatkowy termin zajęć stacjonarnych.
Decyzja w tej sprawie zapadnie po 6 kwietnia br.

prof.dr hab. Agata Jarecka
Prorektor ds.nauki i dydaktyki

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki otworzyło dodatkowy termin dla zgłoszeń nauczycieli akademickich na szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką AstraZeneca. Możliwość zgłoszenia dotyczy nauczycieli w wieku do 69 lat oraz pozostałych, którzy jeszcze wyrażą chęć zaszczepienia się.
Prosimy o zgłaszanie się  do środy 3 marca 2021 r. do godziny 16.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uprzejmie prosimy o podanie aktualnego numeru telefonu.

Z poważaniem
Dział osobowy

dot. zawieszenia funkcjonowania Uczelni, wprowadzenia pracy w trybie zdalnym pracowników Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w  Łodzi oraz prowadzenia zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zwyciężczynią tegorocznej edycji Uczelnianego Konkursu na wykonanie koncertu lub arii z orkiestrą została Adrianna Zając – studentka z klasy skrzypiec dr Ludwiki Mai Tomaszewskiej-Klimek. Decyzją komisji w składzie: prof. dr hab. Urszula Kryger, prof. dr hab. Beata Zawadzka-Kłos, dr hab. Wojciech Kubica, dr hab. Marcin Wolniewski, prof. AM i dr Dorota Stanisławska, skrzypaczka wystąpi w charakterze solistki na koncercie Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w dniu 26 kwietnia 2021 roku w Sali Koncertowej Akademii przy ulicy Żuabrdzkiej 2a w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy!

W związku z utrzymującą się sytuacją pandemiczną Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi zawiesza prowadzenie kursów p.n. „Młodzieżowa Akademia Muzyki” w II semestrze roku akademickiego 2020/2021 oraz wakacyjnych kursów mistrzowskich p.n. „Letnia Akademia Muzyki”.

PITy-11 za rok 2020 zostały rozesłaną drogą mailową na służbowe skrzynki poczty elektronicznej w domenie akademickiej, zarówno do pracowników dydaktycznych, jak i administracji oraz osób na umowach cywilno-prawnych.

Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że w piątek 29 stycznia 2021 zmarł tragicznie Student Akademii Muzycznej w Łodzi Jan Durka.

Szanowni Państwo,
informujemy, że od 1 grudnia, w Akademii, istnieje możliwość odbycia konsultacji z psychologiem. Na spotkanie należy się umówić dzwoniąc pod numer telefonu +48 504 177 082

Z wielkim żalem informujemy, iż dzisiaj – 15 stycznia 2021 – w wieku 68 lat zmarł prof. dr hab. Janusz Kopczyński – wybitny oboista związany z naszą Uczelnią jako pedagog od 1983 roku.

Szanowni Państwo,

informuję, że decyzją Władz Uczelni zostają wprowadzone następujące zasady przeprowadzania egzaminów i zaliczeń w sesji zimowej roku akademickiego 2021/2021:

Szanowni Państwo,

W związku z ustawowym obowiązkiem przystąpienia Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi do PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe) informujemy o zasadach uczestnictwa i rezygnacji z planu.
Prosimy o zapoznanie się z poniższym ogłoszeniem:

Polska wchodzi w nową fazę walki z koronawirusem. W ramach największej od lat operacji logistycznej szczepionki będą mogły trafić do ok. 30 milionów obywateli. Szczepienia to również szansa na ponowne otwarcie i powrót publiczności do instytucji kultury. Nad szczepionką przez wiele miesięcy pracowali najlepsi specjaliści z całego świata. Następnie została dopuszczona do użytku przez Europejską Agencję Leków, a pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się w poświąteczną niedzielę, 27 grudnia.