Wszystkie łódzkie uczelnie łączą siły i organizują najważniejsze wydarzenie skupiające sportowców – studentów z całej Europy – Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022 (EUG 2022 Lodz). W dniach 17-30 lipca, Łódź będzie gościć ponad 6000 sportowców rywalizujących w 20 dyscyplinach. Liczymy na Twoje zaangażowanie. Pokażmy, że nasi Studenci także są częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Współtwórzmy je angażując się w wolontariat, który pozwoli Ci zyskać doświadczenie i przeżyć studencką przygodę życia.

   
 • Zgłoś się już dziś i wypełnij formularz: Dołącz do nas!
  #VolunteerWeCan | Akademicki Związek Sportowy
  (azs.pl) kliknij
 • Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie EUG 2022 kliknij
 • Link do wydarzenia na Facebooku
  „Zostań wolontariuszem EUG 2022 Łódź – największej imprezy sportowej w Europie"
  kliknij

 

Zostań wolontariuszem największej sportowej imprezy w Europie!

Co czeka na wolontariuszy podczas EUG Łódź 2022?

Wolontariusze otrzymają strój, komplet gadżetów oraz wyżywienie, a dla osób spoza Łodzi przewidziane są noclegi. Wolontariusze wezmą również udział w szeregu szkoleń przed imprezą, a także będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych w trakcie trwania igrzysk.
Europejskie Igrzyska Akademickie w Łodzi, których głównym organizatorem jest Politechnika Łódzka, odbędą się w dniach 17-31 lipca 2022 roku. Pomoc wolontariuszy będzie jednak potrzeba wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Pierwsza etap rekrutacji potrwa do 31 stycznia 2022 roku.
Każdy, kto czuje w sobie energię do działania, ma głowę pełną pomysłów i choć trochę interesuje się sportem koniecznie powinien zgłosić się do pomocy przy organizacji Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022.

   
 • Jak dołączyć do drużyny EUG Łódź 2022?
  Należy wejść na stronę i wypełnić formularz zgłoszeniowy
  kliknij

 

 
Olimpijczycy zachęcają do wolontariatu
na Europejskich Igrzyskach Akademickich Łódź 2022

Polscy olimpijczycy zachęcają do wolontariatu na Europejskich Igrzyskach Akademickich Łódź 2022. Anita Włodarczyk, Małgorzata Hołub – Kowalik i Kajetan Duszyński przekonują w spocie promocyjnym, że wolontariat na największej imprezie sportu studenckiego w Europie, to przygoda życia. Właśnie ruszył nabór ochotników do pomocy przy łódzkich igrzyska. W imprezie weźmie udział nawet 6000 sportowców z całej Europy przy wsparciu ponad 800 wolontariuszy.
Wolontariusze będą pomagać przy rozgrywkach sportowych, zakwaterowaniu, transporcie, mediach oraz w strefie kibica. Wolontariat jednak to nie tylko obowiązki.
– Mam kontakt z wolontariuszami na zawodach i wiem, że jest to dla nich super przygoda życia. Szczególnie jeśli jest się osobą młodą, studentem, to można się przy tej okazji fajnie bawić, spędzać czas wolny – przekonuje Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.
Ale wolontariuszami na łódzkich European Universities Games 2022 (EUG) mogą zostać nie tylko studenci. Kandydaci powinni mieć ukończone 16 lat. Ważne są również zdolności interpersonalne. Trzeba po prostu być otwartym i gotowym na wyzwania. Wolontariat to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności, a także spróbować sił przy organizacji dużego, międzynarodowego wydarzenia sportowego. Małgorzata Hołub-Kowalik, tegoroczna mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 metrów, nie ma złudzeń, że żadna duża impreza sportowa nie odbyłaby się bez wsparcia wolontariuszy.
– Wolontariusze to najważniejsze osoby na każdej imprezie, ponieważ sędziowie – wiadomo są ważni, natomiast my bezpośredni kontakt w 90% mamy tak naprawdę z wolontariuszami – podkreśla mistrzyni olimpijska.
Sześć tysięcy sportowców, reprezentujących 400 uczelni z 40 krajów europejskich – podczas tak dużej imprezy wsparcie wolontariuszy jest niezbędne. Pomoc w transporcie i logistyce będzie wymagać znajomości miasta, a opieka nad sportowcami znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.
– Jest to impreza z dużym rozmachem – ponad 16 bardzo ciekawych dyscyplin, sporty walki, piłka nożna, koszykówka – mówi Kajetan Duszyński, mistrz olimpijski z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 m oraz doktorant na Politechnice Łódzkiej.
Jak dużo trzeba wiedzieć o sporcie, aby zostać wolontariuszem na EUG Łódź 2022? Oczywiście byłoby dobrze, aby kandydat na wolontariusza lubił sport, interesował się wydarzeniami sportowymi i miał ogólne pojęcie o zasadach w poszczególnych konkurencjach. Nie jest to jednak warunek konieczny.