14 maja 2016, sobota, godz. 20.00
Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Żubardzka 2a, wstęp wolny

„List” i „Poniżej nieba, czyli … po polsku” to spektakle tańca w choreografii Witolda Jurewicza zrealizowane w Teatrze Tańca „Alter” w 1996 i 1998 roku. Wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach tańca. Spektakle po prawie 20 latach zostały wznowione w ramach zajęć z repertuaru na pierwszym i drugim roku studiów choreografii i technik tańca Akademii Muzycznej w Łodzi.

LISTList
choreografia: Witold Jurewicz
muzyka: Loreena McKennitt
realizacja: Jacek Owczarek we współpracy z Anną Wytych-Wierzgacz
wykonanie: Ewa Drzewiecka, Sara Kozłowska, Kinga Rabka, Ewelina Tołyż, Dominika Wójtowicz, Tomasz Kowalski, Franciszek Wojciechowski
czas: 20 min.

PONIŻEJ NIEBA, CZYLI ... PO POLSKU
choreografia i reżyseria: Witold Jurewicz
realizacja: Jacek Owczarek, Anna Wytych-Wierzgacz
muzyka: polska muzyka ludowa „Zespół polski”
wykonanie: Sara Kozłowska, Kinga Rabka, Dominika Wójtowicz, Łukasz Kin, Tomasz Kowalski, Franciszek Wojciechowski
czas: 30 min.

Teatr „Alter” został założony w 1985 roku przez Witolda Jurewicza, choreografa zespołu. Od początku podstawowym założeniem Teatru było poszukiwanie nowych form wyrazu poprzez ruch i wpisywanie go w naszą estetykę, mentalność, kulturę. Zespół nie pracował w ściśle określonej technice. Głównym tworzywem spektaklu była improwizacja. Choreografie teatru „Alter” często pełne są humoru, pokazują jak bawić się życiem, jak z przymrużeniem oka traktować swoje błędy i śmiać się z samego siebie.


baner taniec