2 kwietnia 2016 roku, sobota
Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a
godz. 19.00 Zdarzenia
godz. 20.00 Ćmy (premiera)
WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na wieczór zorganizowany w ramach akcji Dotknij Teatru 2016, w trakcie którego pokażemy najnowszy spektakl Pracowni Fizycznej ĆMY oraz znany już łódzkiej widowni, lecz za każdym razem niepowtarzalny spektakl improwizowany ZDARZENIA!

Istnieje możliwość zarezerwowania miejsc: proszę o podanie imienia i nazwiska oraz ilości rezerwowanych miejsc mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - rezerwacja rusza 18.marca!

ĆMY
kolektyw: Paweł Grala, Joanna Jaworska, Ola Łaba, Wojciech Łaba
taniec: Joanna Jaworska, Ola Łaba, Wojciech Łaba
muzyka: LA3A
kostiumy: Agnieszka Zwartko
czas trwania: 50 min.

ĆMY to spektakl o grze, która płynnie przenika i miesza się z rzeczywistością. To igranie, żart, przebłysk, który może być szaleństwem i utratą kontroli. Co się dzieje, gdy odrzucamy wszelkie reguły, gdy może się wydarzyć wszystko? Kim jesteśmy wtedy, kiedy nie jesteśmy sobą? Czy jesteśmy zdolni zaryzykować dla samej przyjemności grania, dla dreszczu emocji? Gra w którą gramy to wybryk, oszustwo, destrukcja dla przyjemności. Gra, która jest w stanie unicestwić siebie samą. Ale utrata życiowej równowagi jest jedyną drogą do zmian i rozwoju.

ZDARZENIA
projekt: Jacek Owczarek
występują: Pracownia Fizyczna – Iwona Olszowska, Aleksandra Łaba, Ilona Gumowska, Krzysztof Skolimowski, Paweł Grala, Jacek Owczarek
(Projekt zrealizowany był w składzie: Paweł Grala, Dawid Lorenc, Krzysztof Skolimowski, Aleksandra Ścibor, Agnieszka Muczyń, lecz gościnnie lub wymiennie w spektaklu brali również udział: Iwona Olszowska, Aleksandra Łaba, Anna Piotrowska, Radek Hewelt, Adrian Bartczak, Aneta Zwierzyńska, Katalin Lengyel, Zoltán Vakulya)
muzyka: SzaZa (Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki)
czas trwania: 50 min.

Zdarzenia – improwizacja to wspólny projekt Pracowni Fizycznej i SzaZy. Do pracy nad spektaklem zaprosiłem piątkę tancerzy: Olę Ścibor, Agnieszkę Muczyń, Dawida Lorenca, Krzysztofa Skolimowskiego i Pawła Gralę. Projekt jaki rozpoczęliśmy z tancerzami dotyczy kontakt improwizacji jako metody pracy z ciałem oraz kontaktu w improwizacji. Problemy teoretyczne na jakie trafiam wynikają z tego, że improwizacja odrzucając nie tylko przecież choreografię, ale i uprzedzanie, ukazuje kontakt jako ogołocony z kontekstu przestrzennego.

Kontakt w improwizacji zdaje się dopiero jakoś tworzyć i umiejscawiać. W kontakt improwizacji ciału przypisane jest więc inne znaczenie. Improwizacja jest wystawieniem się na nieoczekiwane. Jak zatem nieoczekiwanego oczekiwać i czym jest to nieoczekiwane, jak możliwe jest spotkanie, czyli kontakt – to przedmiot naszej pracy. – Jacek Owczarek.

Spektakl wystawiany był między innymi na Festiwalu SIC! w Warszawie, w Teatrze Nowym w Łodzi, w Wiedniu na placu głównym Museum Quartier w ramach Festiwalu Polska Flash, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi w ramach wystawy „Przyjdźcie, pokażemy Wam co robimy”, w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie w ramach Sceny dla Tańca.