2 kwietnia 2016, sobota
godz. 9.30-13.30, 14.30-17.30
Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi, Sala 11, ul. Gdańska 32

Zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół muzycznych do biernego uczestnictwa w seminarium.


skowron januszJanusz Skowron - fortepian

Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, studiując w klasie fortepianu prof. prof. L. Stefańskiego, E. Bukojemskiej i M. Koziaka. Swoje umiejętności doskonalił w wiedeńskiej Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst pod kierunkiem prof. H. Grafa. Po powrocie do kraju podjął pracę asystenta prof. Ludwika Stefańskiego w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie. Brał udział w międzynarodowych konkursach pianistycznych w Moskwie (im. Piotra Czajkowskiego) i w Montrealu. Jest laureatem konkursu w Warszawie.
W latach 1984-92 prowadził klasę fortepianu jako Artist-in-Residence w Algoma University College w Sault Ste. Marie, a następnie na stanowisku adiunkta w Faculty of Music – University of Western Ontario w London (Kanada).
Od 1981 aktywnie koncertuje w kraju i za granicą, występując jako solista i kameralista. Koncertował w wielu krajach Europy, Kanadzie, USA i Brazylii. Brał udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w Austrii, Finlandii, Węgrzech, Brazylii i w Polsce. Współpracował z amerykańskim kwartetem Vaghy String Quartet. Nagrywał recitale dla radia amerykańskiego i kanadyjskiego CBC Arts National.
Juror wielu konkursów pianistycznych. Jako pianista – pedagog prowadził kursy pianistyczne w Finlandii, Kanadzie, na Malcie, w Brazylii i w Polsce. Kieruje Zakładem Gry Fortepianowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 1997 prowadzi klasę fortepianu w krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie w wyniku przeprowadzonych przewodów kwalifikacyjnych uzyskał stopień doktora sztuki, a następnie doktora habilitowanego w zakresie gry na fortepianie.