25 kwietnia 2016, poniedziałek, godz. 18.00
Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Żubardzka 2a
wstęp z zaproszeniami

wykonawcy:
Patryk Ćwikliński - saksofon
Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi
dyrygent – Marcin Wolniewski

w programie:
Wolfgang A. Mozart – Uwertura Uprowadzenie z Seraju KV 384
André Waignein – Rapsodia na saksofon altowy i orkiestrę
Mikołaj Rimski-Korsakow – Szeherezada op. 35

cwiklinski patrykPATRYK ĆWIKLIŃSKI
Urodził się w 1993 r. w Częstochowie, gdzie ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im J. M. Żebrowskiego, w klasie saksofonu mgr. Roberta Gudaja. Obecnie jest studentem I roku studiów II st. Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie saksofonu dr. hab. Jacka Delonga, prof. AM.
Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów m.in: III miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu (2010), dwa wyróżnienia na IX Ogólnopolskim Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku (2010, Kategoria soliści i kameralistyka), III miejsce na XV Śląskim Konkursie instrumentów Dętych w Dąbrowie górniczej (2008), wygrana na uczelnianym Konkursie na wykonanie partii solowej z orkiestrą (2016).
Brał udział w wydarzeniach takich jak: Festiwal Jazz Spring w Częstochowie, Złota Tarka w Iławie, Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater w Częstochowie, Wszystkie Strony Świata w Puławach oraz wielu innych.
Jako solista koncertował za granicą, m. in. w Niemczech, Belgii, Austrii, w miejscach takich, jak katedra w Antwerpii czy Musicschule Mariazell. W lutym 2012 roku wykonał utwór Dariusa Milhaud z orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Tomasza Chmiela. Obecnie koncertuje z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej.
Jest stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowa. Uczestniczył w wielu warsztatach i kursach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej, prowadzonych przez najbardziej uznanych wykładowców saksofonu.