16 listopada 2015, poniedziałek, godz. 18.15
Sala Balowa, Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Gdańska 32, wstęp wolny

wykonawcy
Olympus Mons Trio w składzie:
Adam Eljasiński – klarnet
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Anna Hajduk – fortepian

w programie
Max Bruch – Acht Stücke op. 83, Koncert podwójny na klarnet i altówkę (z fortepianem)

trio2

Anna Hajduk- fortepian
Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka (dyplom z wyróżnieniem). Od marca do czerwca 2014 roku przebywała na stypendium „Erasmus” na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Obecnie kontynuuje podyplomowe studia pianistyczne w wyższej uczelni „La Schola Cantorum” w Paryżu w klasie prof. Maurizio Morettiego. Ponadto brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod kierunkiem m.in. Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Michaiła Woskriesjeńskiego, Maurizia Morettiego, Jose Gagliardo.
Anna Hajduk jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. zdobyła I nagrodę na III Ogólnopolskim Forum dla Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2009), I nagrodę na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013), III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie (2013). Otrzymała również wyróżnienie w kategorii koncertowej w Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym w Łodzi (2008) i na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Opolu (2009).
Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Koncertowała m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Kordergardzie oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie jako solistka i kameralistka. Grała recitale podczas obchodów Roku Chopina 2010. Występowała z koncertami w swoim rodzinnym mieście Dąbrowie Górniczej, a także w Będzinie i Sosnowcu.
Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej.
Prowadzi zespół wokalny „Szir Awiw” przy Synagodze im. Nożyków w Warszawie oraz dokonuje aranżacji pieśni żydowskich.

Adam Eljasiński- klarnet
Rozpoczął naukę gry na klarnecie w wieku 12 lat i bardzo szybko stal się jednym z najlepszych klarnecistów swojego pokolenia. Swoją edukację rozpoczął w klasie mgr Małgorzaty Czachowskiej w Warszawie, gdzie uzyskał dyplomy z wyróżnieniem dwóch szkol muzycznych (dwukrotnie zdobywając nagrodę dla najlepszego ucznia szkoły w konkursie Dame Ruth Railton). W 2008 roku w ramach programu stypendialnego Socrates¬Erasmus kontynuował swoje studia pod kierunkiem prof. Valtra Vitka w Ostravska Universita w Ostrawie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klarnetu prof. Mieczysława Stachury i ad. Jana Jakuba Bokuna. W 2009 roku otrzymał Diplome d’Etudes Musicales oraz Premier Prix de Conservatoire de Nice, w dziedzinie solowej i kameralistyce, w klasie prof. Michela Lethiec, gdzie kontynuował naukę do września 2011 roku. Jest również absolwentem i laureatem Prix de Virtuosite a l’unanimite w Consevatoire de Rueil Malmaison w Paryżu, w klasie klarnetu wybitnego artysty i pedagoga Florent Heau. Adam Eljasinski jest laureatem blisko trzydziestu konkursów regionalnych, krajowych i międzynarodowych, wśród których sa m. in. III miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2014); Grand Prix na konkursie w Clermont Ferrand we Francji;
III nagroda na XIV Akademickim Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach; II nagroda (zespoły kameralne) na III Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie (kwiecień 2008); Półfinał Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka (wrzesień 2007); II nagroda w Konkursie Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (kwiecień 2006); III nagroda (2000) oraz dwukrotnie I nagroda na Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku (2001, 2004); IV miejsce w V Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju (listopad 2004); I miejsce w Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II st. w Bydgoszczy – etap ogólnopolski (marzec 2004).
Regularnie uczestniczy w kursach mistrzowskich prowadzonych w kraju i za granicą przez wielu wybitnych artystów i pedagogów m. in. Alessandro Carbonare, Guy Deplus, Guy Dangain, Yves Didier, Michel Lethiec, Pascal Moragues, Philippe Berrod, Florent Heau, Nicolas Fargeix, Jonathan Cohler, David Krakauer, Francois Benda, Ludmila Peterkova, Igor Frantisak, Ilan Schul, Alessandro Travaglini, Andrzej Janicki, Arkadiusz Adamski, Jan Jakub Bokun. Jest bardzo aktywny jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Koncertuje w Polsce i za granicą m. in. w Finlandii, Czechach, Portugalii, Słowenii, Francji, Monaco. Uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Nicei C’est pas classique; w Festiwalu Printemps des Arts w Monte ¬Carlo; w Festiwalu Muzyki Kameralnej Pablo Casals Academie de Musique w Prades we Francji; w Międzynarodowym Kongresie Klarnetowym CLARINETFEST 2009 w Porto w Portugalii; w letnich kursach w Nicei „Acadamie d’ete”.
W maju 2008 koncertował w Czechach z Bohuslav Martinu Orchestra w ramach Międzynarodowego Festiwalu Talentinum 2008, a w 2010 roku z orkiestra Concerto Avenna. Ponadto odnosi sukcesy w projektach orkiestrowych Grand Prix z Orkiestrą CNR de Nice na Międzynarodowym Konkursie Orkiestr we Włoszech; jest członkiem młodzieżowej orkiestry Orchestre de Jeunes de Mediteranee prowadzonej przez tak wybitnych dyrygentów jak m. in. Kristjan Jaarvi, Francois Xavier Roth, Daniel Russel Davies.
W uznaniu osiągnięć artystycznych został wyróżniony wieloma stypendiami m. in. Centrum Edukacji Artystycznej (2002); Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (2004); Stypendium Ministra Kultury (2005); Yamaha Music Foundation of Europe Scholarship (2006); Stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia (2009); Stypendium Marszalka Województwa Dolnośląskiego (2009). Od 2012 roku jest pierwszym klarnecistą Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. A od 2014 roku współtworzy zespół muzyki współczesnej # Ensemble [Hashtag Ensemble].

Aleksandra Demowska-Madejska- altówka
Jest doktorem sztuk muzycznych w klasie altówki prof.J. Kukuły-Kopczyńskiej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Pochodzi z Katowic, gdzie ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. K. Szymanowskiego. Następnie kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie prof. M. Marczyka (studia magisterskie) oraz w klasie altówki prof. P. Reicherta (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - staż artystyczny). Studiowała również w Royal Flemish Conservatoire w Antwerpii w klasie profesora L. De Neve.
Jest laureatką festiwalu Kammmermusikfestival "Allegro Vivo" w Horn, finalistką "10 Concorso Internazionale di Musica da Camera Gaetano Zinetti" w Weronie, finalistką VIII i X edycji cyklu "Muzyczne Forum Młodych" przy Austriackim Forum Kultury w Warszawie. W latach 2008 i 2010 otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie. Jako muzyk kameralista brała udział w takich festiwalach jak m.in: 46 Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, V Festiwal Muzyka na Szczytach w Zakopanem, 29 Musica Polonica Nova we Wrocławiu, 54, 58, 63, 65 Musica Moderna w Łodzi, XIII Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu F.Wybrańczyka, V Letni Festiwal Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, Musica Electronica Nova we Wrocławiu, 5 Festiwal Sinfonii Varsovii- Letnie koncerty na Grochowskiej, VIII Letni Festiwal Nowego Miasta w Warszawie.
Grała jako solistka z Orkiestrą Filharmonii w Gorzowie, Sinfonią Iuventus, Orkiestrą AMKL we Wrocławiu.
W latach 2001- 2011 brała udział w kursach mistrzowskich u tak znakomitych profesorów jak: H.Beyerle, I.Wincor, S.Kamasa, E.Rose, J.Kosmala, P.Reichert, W.Kloss, G. Hamann, D.Rossi oraz Fine Arts String Quartet (Kursy w ramach XV Festiwalu Wielkanocnego L.van Beethovena) i Scharoun Ensemble (stypendium i kursy z muzykami Filharmonii Berlińskiej podczas festiwalu "Zermatt" 2006 (Szwajcaria)).
Była członkiem European Union Youth Orchestra z którą występowała pod batutą sir J. E. Gardinera, B. Hitinka oraz V. Ashkenazego w takich salach jak m.in: Concertgebouw, Royal Albert Hall (BBC Proms, Londyn), Konzerthaus (Berlin). W latach 2008-2013 była etatowym muzykiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Współpracuje jako muzyk orkiestrowy m.in.: z Filharmonią Narodową w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie, Filharmonią Gorzowską.
Jest członkiem Tria Integro oraz kwartetu smyczkowego "Nostadema" z którym dokonała licznych prawykonań współczesnej muzyki austriackiej i polskiej w ramach Programu MKiDN "Priorytet- Zamówienia kompozytorskie" oraz programu IMiT „Nowe Interpretacje II”. Swoje dzieła zespołom dedykowali m.in. M. Górecki, P.Łukaszewski, B.Kowalski, S.Kaczorowski i A.Foltyn. Ponadto jest członkiem zespołu muzyki współczesnej #Ensemble [Hashtag Ensemble], współpracuje też stale z klarnecistą A.Eljasińskim (prawykonanie podwójnego koncertu W. Ratusińskiej, polskie prawykonania dzieł G.Connesona). Jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Od 2013 roku współpracuje z zespołami muzyki dawnej: Sabionetta oraz La Tempesta.