20 października 2015, wtorek, godz. 18.00
Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Żubardzka 2a
Bilety: 20 zł i 10 zł

Kasa biletowa AM (ul. Żubardzka 2a) czynna: wtorek – piątek w godz. 14.00-18.00 oraz godzinę przed każdym koncertem
Informacje o koncertach i dostępności biletów: Biuro Wydarzeń Artystycznych AM – tel. 42 662 17 10

wykonawcy:

Francesca Santangelo (Włochy) – instrumenty perkusyjne
Claudio Santangelo (Włochy) – instrumenty perkusyjne
Piotr Sutt – instrumenty perkusyjne, prowadzenie koncertu
Bartłomiej Sutt – instrumenty perkusyjne

w programie:
transkrypcje oraz wirtuozowskie dzieła na marimbę, wibrafon i instrumenty perkusyjne w kwartecie, duecie oraz solo Astora Piazzolli, Iannisa Xenakisa, Claudia Santangelo, Luigiego Marinaro, Rolanda Dyensa, Carlosa Passeggiego, Bretta Paschala, Piotra Komorowskiego i Jana Freichera.


Francesca i Claudio Santangelo
Znakomici włoscy muzycy koncertujący niemalże na całym świecie (USA, Kostaryka, Meksyk, Mongolia, prawie cała Europa) w ramach najsłynniejszych festiwali perkusyjnych. Oboje prowadzą dziesiątki warsztatów i lekcji mistrzowskich ukazujących kunszt gry zarówno na melodycznych jak i rytmicznych instrumentach perkusyjnych. Francesca Santangelo prowadzi klasę perkusji w Freiburgu oraz współpracuje z orkiestrą RAI w Turynie. Claudio Santangelo poza bogatą działalnością solistyczną jest także cenionym kompozytorem tworzącym głownie muzykę perkusyjną nasyconą wspaniałą melodyką i bogactwem kolorów. Od wielu lat występują solo i w duecie a także w towarzystwie zespołów perkusyjnych i orkiestr symfonicznych. Koncertowali i współpracowali niemalże z wszystkimi liczącymi się artystami sztuki perkusyjnej na świecie. W programach ich koncertów zawsze usłyszeć można najsłynniejsze kompozycje w opracowaniu na instrumenty perkusyjne i klasykę perkusyjną z największych ssał koncertowych.

Piotr Sutt - kliknij

Bartłomiej Sutt
Jeszcze bardzo młody artysta – uczeń OSM I i II st. w Gdańsku, a już doświadczony solista i kameralista występujący między innymi z Wileńską Grupą Perkusyjną, Gdańską Grupą Perkusyjną Jeunesses Musicales na międzynarodowych festiwalach perkusyjnych. Zdobywca I nagrody w kategorii wibrafonu i II nagrody w kategorii kotłów na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym ITALY PAS pod patronatem UNESCO we Włoszech, III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku oraz finalista Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Wilnie. Współpracował w charakterze solisty i kameralisty z Polską Filharmonia Kameralną, Grupą MoCarta, Królewską Orkiestrą Salonową, Hevelius Brass, francuskim wibrafonistą i kompozytorem Emmanuelem Sejourne, meksykańskim marimbafonistą Javierem Nandayapa oraz Chórami UKW, UMK, UAM i Sopockim Chórem Kameralnym Continuo. Brał udział w nagraniach CD z Natalią Kukulską, Renatą Przemyk, Raz Dwa Trzy, Javierem Nandayapa (Meksyk), Arturem Andrusem i Miką Urbaniak. Pasjonuje się kameralistyką perkusyjną, muzyką etniczną a nade wszystko kulturą i sztuką Ameryki Łacińskiej prowadząc i tworząc brazylijskie Batucady.

logos