Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna w Łodzi już po raz trzeci zapraszają plenerowe koncerty z cyklu „Letnich koncertów w Altanie”. Miejscem 8 wakacyjnych koncertów będzie – jak w poprzednich latach – zabytkowa altana w Parku Źródliska I. Początek każdego z nich o godz. 17.00.

Zapraszamy w niedzielne popołudnia 5, 12, 19 i 26 lipca oraz 2, 9, 16 i 23 sierpnia. Wstęp wolny!
Informacja o koncercie (pdf) - kliknij

W drodze do La Scali

5 lipca 2015, godz. 17.00

wykonawcy

Małgorzata Pietrzykowska – mezzosopran
Michał Sobiech – baryton
Andrzej Zawadzki – fortepian

program
Ruggero Leoncavallo: Mattinata
Georges Bizet: Habanera Carmen z opery Carmen
Manuel de Falla: Taniec ognia z baletu Czarodziejska miłość
Tadeusz Szeligowski: Trzy Mauretanki
Franz Lehár: Aria Giuditty Kto me usta całuje, ten śni z operetki Giuditta
Frank Sinatra: My Way
Fryderyk Chopin: Walc e-moll op. posth.
Georges Bizet: Seguidilla Carmen z opery Carmen
Mitch Leigh: Pieśń Don Kichota Śnić sen z musicalu Człowiek z La Manchy
Jacques Offenbach: Aria ze śmiechem Pericholi z operetki Perichola
Paolo Tosti: Mattinata
Franz Lehár: Duet Hanny i Daniły Usta milczą, dusza śpiewa z operetki Wesoła wdówka

zapowiedź
Małgorzata Nowak

Małgorzata Pietrzykowska (mezzosopran) – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi, w klasie fletu poprzecznego. Obecnie studentka roku dyplomowego Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, pod kierunkiem prof. dr hab. Jolanty Gzelli. W 2012 r. zadebiutowała partią Księcia Orłowskiego w spektaklu Zemsta nietoperza J. Straussa w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W tym samym roku brała udział w musicalu Cień W. Młynarskiego, wcielając się w postać Królewny. W 2013 r. wzięła udział w spektaklach Krainy uśmiechu w Teatrze Muzycznym w Łodzi (Baronowa) oraz spektaklach musicalu Łódź Story W. Korcza (Magda). W 2014 r. wystąpiła na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi realizując partię Berty w Cyruliku sewilskim. Bierze udział w licznych koncertach, projektach artystycznych i sesjach naukowych na terenie województwa łódzkiego i nie tylko. Jest stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora macierzystej uczelni. Jest również laureatką III nagrody na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy”. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach wokalnych pod kierunkiem takich profesorów, jak: Teresa Żylis-Gara, Izabella Kłosińska, Agata Młynarska-Klonowska, Jerzy Artysz, Piotr Łykowski, Stefano Ragni, Udo Reinemann, Włodzimierz Zalewski.

Michał Sobiech (baryton) – od najmłodszych lat śpiewał w chórach i zespołach muzycznych. Kształcił się również w szkole muzycznej w grze na akordeonie. Od 2010 r. studiuje na Akademii Muzycznej w Łodzi, najpierw pod kierunkiem Andrzeja Niemierowicza, obecnie w klasie dra Przemysława Reznera. Będąc na II roku studiów wziął udział w studenckim przedstawieniu Zemsty nietoperza J. Straussa w Teatrze Muzycznym. Na tej scenie można go również oglądać w musicalu Zorro. W roku 2013/2014 zagrał główną rolę w musicalu Łódź Story W. Korcza w reżyserii B. Redo-Dobber. W 2014 r. wziął udział w koncertowym wykonaniu Cyrulika sewilskiego G. Rossiniego jako Figaro oraz zagrał główną rolę w operze Aleko S. Rachmaninowa w reżyserii Piotra Micińskiego. Brał również udział w konkursach wokalnych. W „Złotych Głosach Mazowsza” (Warszawa) dostał się do finału i zdobył nagrodę specjalną ZASP (2014). Na Ogólnopolskim konkursie w Drezdenku zdobył wyróżnienie w postaci występu z orkiestrą Filharmonii w Zabrzu (2014). Uczestniczył w kursach wokalnych u prof. Udo Reinemanna, prof. Matjaža Robavsa, prof. Heleny Łazarskiej oraz Siergieja Leiferkusa.

Andrzej Zawadzki (fortepian) – naukę gry na fortepianie rozpoczął w Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, gdzie kształcił się pod kierunkiem Jacka Polańskiego. W 2011 r.  ukończył studia w Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich w klasie prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Richarda McMahona (Royal Welsch College of Music and Drama Cardiff), Franka Petersa (ArtEz Conservatorium w Arnhem), Aleksandra Korsantię (New England Conservatory w Bostonie). Pianista stale współpracuje z Filharmonią Łódzką oraz Théâtre du Châtelet w Paryżu. Koncertuje w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Portugalii. Dokonał nagrania dla szwajcarskiego radia DRS 2. Dysponuje szerokim repertuarem złożonym z utworów różnych epok, od baroku do współczesności. Propaguje również muzykę polską – głównie Fryderyka Chopina, Witolda Lutosławskiego oraz twórczość młodego kompozytora Jana Sanejki.

***

Organizatorzy kontynuują zainaugurowany dwa lata temu cykl letnich koncertów, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem łodzian. Tą inicjatywą organizatorzy starają się przywrócić tradycję koncertowania w Parku Źródliska, gdzie w zabytkowej altanie już pod koniec XIX wieku w każdy letni świąteczny dzień występowała orkiestra działająca przy fabrykach Scheiblera.
 
Programkoncerty letnie 2015


W drodze do La Scali
5 lipca 2015, godz. 17.00
wykonawcy
Małgorzata Pietrzykowska – mezzosopran
Michał Sobiech – baryton
Andrzej Zawadzki – fortepian

Francuskie popołudnie z Saxem
12 lipca 2015, godz. 17.00
wykonawcy
Kwartet saksofonowy Akademii Muzycznej w Łodzi w składzie:
Patryk Ćwikliński, Łukasz Szafrański – saksofon altowy
Jacek Delong – saksofon tenorowy, kierownictwo artystyczne
Wiktoria Koziara – saksofon barytonowy

Od Joplina do Gershwina
19 lipca 2015, godz. 17.00
wykonawcy
Anna Dzionek – śpiew
Marta Wilk – śpiew
Tomasz Walczak – fortepian

Muzyczna clarimania
26 lipca 2015, godz. 17.00
wykonawcy
Mazel Tov Clarinet Quartet w składzie:
Maciej Pietrzak, Stanisław Kochaniec, Patryk Kaczmarek – klarnety
Wojciech Sokołowski – klarnet basowy
 
Piosenka jest dobra na wszystko
2 sierpnia 2015, godz. 17.00
wykonawcy
Izabela Połońska – śpiew
Aleksandra Nawe – fortepian

Puzonowy zawrót głowy
9 sierpnia 2015, godz. 17.00
wykonawcy
Kwartet puzonowy Akademii Muzycznej w Łodzi w składzie:
Szymon Dębkowski, Kamil Żobel, Aleksander Stuchała, Adrian Gryciuk

Jazz Cocktail
16 sierpnia 2015, godz. 17.00
wykonawcy
Monika Malec – śpiew
Jacek Piotrowski – fortepian
Paweł Puszczało – kontrabas

E–T–N–O na finał!
23 sierpnia 2015, godz. 17.00
wykonawcy
Zespół YanTa w składzie:
Natalia Rogińska – skrzypce
Nasta Niakrasava – śpiew, cymbały
Leszek Kołodziejski – akordeon
Michał Zaborski – altówka
Kamil Pełka – kontrabas
Konrad Rogiński – instrumenty różne