4 maja 2015 roku, poniedziałek, godz. 18.00
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a

wykonawcy
WM2 [DANCE CO.] (Calgary, Kanada)
W&M Physical Theatre (Calgary, Kanada)
Studenci specjalności choregorafia i techniki tańca (AM Łódź)

program

FALLING
część 1. choreografia: Wojciech Mochniej • soundscape Wojciech Mochniej z fragmentami muzyki i sampli: Alva Noto, Ryuichi Sakamoto, Byetone
część 2. choreografia: Oriana Pagnotta • muzyka: Nils Frahm, Anne Müller
część 3. choreografia: Helen Husak • muzyka: Niccolo Paganini – 24 Caprices op. 1 w wykonaniu Ilya Kaler
wykonanie: Cindy Chen, Emily Henley, Brittany Maddox, Tess Mark, Quinn Kliewer, Kate Van Kruyssen
czas: 40 min.

FALLIG to wieczór tańca współczesnego w wykonaniu tancerzy WM2 [DANCE CO.] z Calgary (Kanada). Projekt został wykreowany dla potrzeb zepołu przez trzech choreografow: Wojciecha Mochnieja, Oriane Pagnotte i Helen Husak. Prezentacja składa sie z trzech odrębnych części połączonych w jedną całość. Podstawą do storzenia wspólnego spektaklu była chęć współpracy artystycznej z tym młodym zespołem oraz artystyczna eksploracja tematu grawitacji (UPADKÓW oraz powolnego OPADANIA), zarówno pod względem stanów emocjonalnych, jak i poszukiwań w czystej formie ruchowej (tanecznej) i abstrakcyjnych obrazów choreograficznych.

LIST
choreografia: Witold Jurewicz
muzyka: Loreena McKennitt
realizacja: Jacek Owczarek we współpracy z Anną Wytych-Wierzgacz
wykonanie: Ewa Drzewiecka, Natalia Kalinowska, Sara Kozłowska, Kinga Rabka, Ewelina Tołyż, Dominika Wójtowicz, Tomasz Kowalski, Franciszek Wojciechowski
czas: 20 min.

LIST to spektakl Witolda Jurewicza zrealizowany w Teatrze Tańca Alter w 1996 roku. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach tańca. Spektakl po prawie 20 latach został  wznowiony w ramach zajęć z repertuaru na I roku studiów choreografii i technik tańca łódzkiej Akademii Muzycznej.

przerwa

WAITING ROOMS IN HEAVEN
choreografia: Wojciech Mochniej we współpracy artystycznej z Melissą Monteros
koncepcja świateł i scenografii: Wojciech Mochniej
reżyseria świateł: Steve Isom
muzyka: Wojciech Mochniej z wykorzystaniem: Taylor Deupree, Alva Noto & Blixa Bargeld, Aleksandra Bilińska
wykonanie: Laura Henely, Serenella Sol, Rufi O. Rodriguez, Melissa Monteros i Wojciech Mochniej
czas: 55 min.

WAITING ROOMS IN HEAVEN to najnowszy spektakl W&M Physical Theatre (wcześniej Gdańskiego Teatru Tańca). Poszukiwanie w materii fizycznej opierało się na koncepcji retrospekcji, patrzenia wstecz. Jak piszą twórcy, spektakl stanowi fuzję myśli wynikającej z ich doświadczenia, podróży życia i pracy artystycznej. Jako taki, zaczyna nowy rozdział w rozwoju zespołu, mówiąc profesjonalnym głosem dojrzałych artystów. W “Waiting Rooms in Heaven” całe ciało jest zaangażowane w ruch, łącznie z oddechem, głosem, a nawet ze światłem i dźwiękiem po to, by uzyskać pełnię wrażeń wizualnych i doświadczeń emocjonalno – cielesnych dla widowni.

Twórcy W&M Physical Theatre, to nie kto inny, jak założyciele Gdańskiego Teatru Tańca –  Melissa Monteros (USA) i Wojtek Mochniej (Polska). To oni od 1994 roku prowadzili przez lata stałe zajęcia z tańca współczesnego, mając wpływ na edukację prawie wszystkich artystów obecnie pracujących w Trójmieście. To oni założyli pierwszy teatr tańca w tej części kraju, tworzyli, prezentowali swoje spektakle, organizowali międzynarodowe warsztaty, festiwale. Obecnie pracują w Calgary w Kanadzie, prowadzą trzy zespoły: W&M PHYSICAL THEATRE oraz WM2 [DANCE CO.] i SURGE CO. – zespoły skupiające młodych tancerzy.