13 maja 2015 roku, środa, godz. 18.15
Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi, Sala nr 4, ul. Gdańska 32, wstęp wolny

wykonawca
Dorota Stawarska - klawesyn
finalistka III Akademickiego Konkursu Klawesynowego w Poznaniu (2013)

program
F. Couperin: Ordre XXII
          Le Trophée (Trofeum)
          Le point du jour, Allemande (Punkt dnia)
          L'Anguille (Węgorz)
          Le Croc-en-jambe (Kulawy)
          Menuets Croisés (Menuety krzyżowe)
          Les Tours de Passe-passe (Podróże dziecinnego bączka)

J. S. Bach: Toccata fis-moll BWV 910

C. Ph. E. Bach: Sonata wirtemberska a-moll Wq. 49.1, H:30

D. Scarlatti: Sonata F-dur K.276, Sonata D-dur K.29


Dorota Stawarska, urodzona w 1987 r., jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina  w Warszawie w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina. W 2004 r. otrzymała wyróżnienie na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku oraz Nagrodę Specjalną Elżbiety Stefańskiej za najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha. W 2005 r. zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Olimpo Musicale” w Kownie(Litwa). Od tego czasu była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a także Centrum Myśli Jana Pawła II.
Brała udział w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich w klasie fortepianu prof. B. Kawalli, prof. E. Wolanina, prof. P. Gililova i prof. V. Nosiny. Grała z orkiestrą pod batutą Łukasza Borowicza,  solo występowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Towarzystwie im. F. Chopina w Warszawie, z koncertami bachowskimi w WTM im. S. Moniuszki oraz w ramach „Warszawskich Spotkań Muzycznych” w Sali koncertowej AMFC w Warszawie, a także w lipcu 2008 r. na uroczystym otwarciu traktu królewskiego w Warszawie w ramach „Spaceru z Panią Prezydent po Krakowskim Przedmieściu”; w listopadzie 2008 dała koncert dla Polonii na Ukrainie.
W 2011 r. podjęła drugi kierunek studiów w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej, gdzie uczestniczyła w maratonie klawesynowym w ramach Dni Bachowskich.  Od października 2012 r. była studentką klawesynu na UMFC w Białymstoku u prof. Lilianny Stawarz.
Jako klawesynistka brała udział w sesjach naukowych poświęconych muzyce dawnej i kursach mistrzowskich prof. Skotnickiej, prof. Jurga Halubka, Jeremiego Josepha, Georga Hoosa i prof. Gordona Murray’a, Reinhardta von Nagla i Paolo Pandolfo. Od 2012 r. regularnie bierze też udział w Forum Muzyki Dawnej na UMFC.
W 2013 r. jako finalistka Akademickiego Konkursu Klawesynowego w Poznaniu otrzymała nagrodę Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi. W 2014 r. otrzymała prestiżową nagrodę Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia artystyczne, w 2015 r. wraz z zespołem Okulnikus Ensamble otrzymała II nagrodę na Konkursie „Forum Kameralne Muzyki Dawnej”.
Od 2015 r. doskonali swój warsztat w klasie klawesynu prof. Władysława Kłosiewicza.