4 maja 2015 roku, poniedziałek, godz. 18.15
Sala kameralna Akademii Muzycznej w Łodzi, al. 1 Maja 4,
wstęp wolny

wykonawcy
Marta Kubicka – fortepian
rok dyplomowy studiów magisterskich w klasie prof. dr hab. Marii Koreckiej-Soszkowskiej
Olesya Haiduk – fortepian
rok dyplomowy studiów magisterskich w klasie prof. dr hab. Marii Koreckiej-Soszkowskiej
Aleksandra Łysiak-Łabecka – fortepian
asystent w klasie prof. dr hab. Marii Koreckiej-Soszkowskiej
Maria Korecka-Soszkowska – fortepian

program
J. Brahms – Intermezzi op. 117: Es-dur nr 1 i b-moll nr 2
J. S. Bach – Toccata c-moll BWV 911
Marta Kubicka – fortepian

J. Brahms – Sonata fis-moll op. 2, cz. I
J. Brahms – Wariacje a-moll (na temat Paganiniego) op. 35, z. I
F. Chopin – Nokturn cis-moll op. posth.
F. Chopin -  Etiuda c-moll op. 10 nr 12
Olesya Haiduk – fortepian

W. A. Mozart – Sonata D-dur KV 311
Allegro con spirito – Andantino  con espressione – Rondeau
Aleksandra Łysiak-Łabecka – fortepian

F. Chopin – Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 2
J. Zarębski – Tarantelle op. 25
Maria Korecka-Soszkowska – fortepian

Maria Korecka-Soszkowska
– działalność pedagogiczną rozpoczęła w 1967 roku jako pracownik dydaktyczny PWSM w Warszawie. W latach 1988-1990 prowadziła klasę fortepianu na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze. Od 1992 roku pracuje w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w której to uczelni przeszła wszystkie szczeble kariery naukowej, począwszy od adiunkta I stopnia do profesora tytularnego (2000) i profesora zwyczajnego (2006). W 2007 roku powołana na stanowisko kierownika Katedry Fortepianu (2007-2014). Jako juror uczestniczyła w pracach konkursów na Ukrainie (Worzel 1999), w Danii (Helsingor 2001), na Litwie (Druskienniki 2011, 2012) oraz Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. A. Dvarionaitè (Visaginas 2014), na Białorusi (Brześć, 2015, I Międzynarodowy Konkurs im. Ś. Richtera), a także w Polsce, m.in. w Konkursie Chopinowskim im. M. Magina w Łodzi (2007), w Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie (2012), w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin i ...” w Siedlcach (2013), w Podkarpackim Konkursie Duetów Fortepianowych w Rzeszowie (2015). Kursy pianistyczne i warsztaty prowadziła w Polsce, Bułgarii, Danii, na Ukrainie i Litwie.
Studiowała u wybitnych pedagogów, między innymi przez wiele lat u prof. Henryka Sztompki w Polsce oraz u prof. Dietera Webera w Austrii. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali: Ogólnopolskiego Konkursu Mozartowskiego w Katowicach (wyróżnienie, 1956),Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (II nagroda, 1961), następnie w 1965 roku w Warszawie otrzymała dyplom honorowy za udział w VII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (II etap). Uczestnicząc w Międzynarodowym Kursie-Konkursie w Szwajcarii „Moderne Klaviertechnik” otrzymała I nagrodę (St Moritz, 1967). W 1978 roku zdobyła podczas międzynarodowego festiwalu w Santiago de Compostella (Hiszpania) nagrodę Premio Jose Miguel Ruiz Morales, przyznawaną za najlepszą interpretację muzyki hiszpańskiej. Działalność koncertową rozpoczęła w 1962 roku. Występowała z wieloma orkiestrami filharmonicznymi w kraju, a także w Niemczech, Rumunii, Turcji, na Ukrainie i Kubie. Brała udział w licznych festiwalach: Brno (1982) Mariańskie Łaźnie (1985), Gandawa (1987, 1999), Ankara (1989) oraz w Polsce. Ma na swym koncie artystycznym kilkaset recitali i koncertów symfonicznych oraz liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe. W 2011 i 2014 roku otrzymała Nagrody Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2012 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Członek Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie i Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, którego jest wiceprezesem od 2001 roku.

Aleksandra  Łysiak-Łabecka – urodzona w Rybniku, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Rybniku w klasie Krystyny Kurzei. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej oraz w klasie kameralistyki prof. Bogusława Pikały i prof. Joanny Hajn-Romanowicz (dyplomy z wyróżnieniem w 2008 roku). Swoje umiejętności muzyczne doskonaliła w mistrzowskich kursach muzycznych pod kierunkiem takich profesorów jak: Andrzeja Jasińskiego, Bronisławy Kawalli, Yossi Reshefa, Grzegorza Kurzyńskiego, Waldemara Wojtala, Kurta Seiberta, Rudolfa Meistera. W 2007 roku występując w kwintecie fortepianowym zdobyła wyróżnienie podczas Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza. Od 2009 roku jest asystentem w Katedrze Fortepianu w Akademii Muzyczenej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. dr hab. Marii Koreckiej-Soszkowskiej. Od kilku lat występuje duecie z mężem Maciejem Łabeckim.

Olesya Haiduk – urodziła się we Lwowie. Studiowała w Szkole Muzycznej im. S. Kruszelnickiej, skończyła studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. M. Łysenki. Obecnie studiuje na roku dyplomowym studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. dr hab. Marii Koreckiej-Soszkowskiej. Jest uczestniczką i laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali: I Krajowy Konkurs Pianistów (Lwów 2009 – II nagroda), Konkurs im. Henryka Neuhausa (Kirowograd 2009 – II nagroda), Międzynarodowy Festiwal-Konkurs „Music without limits” (Litwa 2012 – dyplom, 2013 – V nagroda), Międzynarodowy Konkurs „Roma 2012” (Rzym 2012 – dyplom), I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Wykonawstwo bez limitu” (Łódź 2013 – dyplom), Międzynarodowe Forum Pianistyczne w Sanoku: 2012 – Nagroda Muzyczna Rolanda oraz 2013 – Nagroda prof. Urszuli Bartkiewicz „Klawesynista Forum”. Stypendystka Polskiej Grupy Energetycznej (2015). Swoje umiejętności kształciła pod kierownictwem Andrzeja Jasińskiego, Jarosława Drzewieckiego, Viery Nosiny, Philippe Guisiano, Stanisława Poczekina. Grała koncerty na Ukrainie, w Polsce, Słowacji, na Litwie.

Marta Kubicka ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Pabianicach, gdzie uczyła się w klasie fortepianu p. Haliny Ring-Kłosińskiej (I st.) i p. Mai Małek (II st.). Jako uczennica szkoły zdobyła Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Juliusza Zarębskiego na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Izabelinie-Łomiankach (2010) oraz wyróżnienie na V Festiwalu Muzyki Fortepianowej w Łowiczu (2010). Obecnie jest studentką II roku studiów stacjonarnych II st. Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. dr hab. Marii Koreckiej-Soszkowskiej oraz w klasie kameralistyki prof. Bogusława Pikały. W roku 2013 zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie-Festiwalu "Muzyka bez limitu" w Druskiennikach (Litwa). Dwukrotnie zakwalifikowała się do udziału w Aurora Chamber Music Masterclasses w Vӓnersborg (Szwecja), gdzie współpracowała z muzykami z wielu krajów Europy. W roku 2014 wraz z zespołem kameralnym wystąpiła podczas koncertu Najlepsi z Najlepszych, organizowanego przez Katedrę Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi dla zespołów, które zdobyły najwyższą punktację na egzaminach w sesji zimowej. Marta Kubicka doskonaliła swoje umiejętności na licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez m. in. takich pedagogów jak: Martin Roscoe, Andrzej Jasiński, Katarzyna Popowa-Zydroń, Mads Widlund, Wojciech Świtała, Zbigniew Raubo, Jerzy Sterczyński, Veronika Vitaite. Występowała jako solistka i kameralistka podczas wielu koncertów na terenie województwa łódzkiego, a także w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz podczas Aurora Chamber Music Festival w Vӓnersborg. Od roku 2011 jest stypendystką rektora Akademii Muzycznej w Łodzi.