16-19 lutego 2015 roku
Akademia Muzyczna w Łodzi, al. 1 Maja 4

cowleyDavid Cowley

Jako pierwszy oboista Walijskiej Orkiestry Narodowej BBC, David Cowley ma pozycję jednego z głównych oboistów w Wielkiej Brytanii. Zapełniony kalendarz koncertów i nagrań z orkiestrą, audycji dla telewizji BBC, radia i internetu sprawia, ze podróżuje nie tylko po Wielkiej Brytanii, ale i Europie, Dalekim Wschodzie i obu Amerykach.
Dawid Cowley pojawiał się z orkiestrą wiele razy, jako solista koncertów utworów Mozarta, Straussa, Lutoslawskiego i Cartera, a także na premierze koncertu Guto Pryderi Puwa, który ostatnio nagrał dla studia Signum. Nagrywał także koncerty Williama Mathiasa i Aluna Hoddinotta. Razem z pianistą Bryanem Evansem wykonał jego debiutowy recital w 1978r. w sali koncertowej Purcell Room w Londynie ku wielkiemu aplauzowi krytyków. Od wtedy duet zaprezentował wiele audycji i koncertów oraz nagrał dwa albumy w studio Dryad Discs: „Francuska muzyka na obój i fortepian” i „Angielska i walijska muzyka na obój i fortepian”.


Dawid Cowley występował gościnnie z większością brytyjskich orkiestr, włączając w to LSO, LPO, Philharmonia i CBSO. Był profesorem w Royal Welsh College of Music and Drama przez ponad 30 lat. Obecnie naucza prywatnie i prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie.
Studiował w Royal College of Music jako młodszy stypendysta z Sarah Francis, potem jako student z Terencem MacDonaghem i Michaelem Winfieldem. Podczas studiów wygrał wiele konkursów, m.in.: Nagrodę Joy Boughton oraz srebrny medal Worshipful Company of Musicians.SPONSOR

buffet group