9 marca, poniedziałek, 18.15
Sala Balowa, Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Gdańska 32
wstęp wolny

wykonawcy:
Krzysztof Bobrzecki – baryton
Anna Mikolon – fortepian


program
Tadeusz Baird (1928-1981) – Cztery sonety miłosne do słów Williama Szekspira:
    Sonet 23 Spójrz, co tu ciche serce wypisało…
    Sonet 91 Drwię mając ciebie, z całej ludzkiej pychy…
    Sonet 56 Słodka miłości…
    Sonet 97 Jakże podobna zimie jest rozłąka…

Roger Quilter (1877-1953):
    It was a lover and his lass op. 23 nr 3
    Under the greenwood tree op. 23 nr 2
    Take, o take those lips away op. 23 nr 4
    How should I your true love know op. 30 nr 3

Gerald Finzi (1901-1956) – Let us garlands bring op.18:
    Who is Silvia op. 18 nr 2
    O Mistress mine op. 18 nr3
    It was a lover and his lass op. 18 nr 5

Erich Wolfgang Korngold (1897 – 1957) – Songs of the Clown op. 29:
    Come away death op. 29 nr 1
    Adieu good man devil op. 29 nr 3
    Hey, Robin! op. 29 nr 4
    For the rain it raineth every day op. 29 nr 5

Charles Gounod (1818- 1893) – Roméo et Juliette:
    Aria Mercutia z I aktu: Mab, la reine des mensonges

Krzysztof Bobrzecki
- baryton. Muzyczną edukację rozpoczął w rodzinnym Białymstoku, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w klasie śpiewu prof. Violetty Bieleckiej. Naukę kontynuował w trakcie studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki, w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Minkiewicza. Swe umiejętności wokalne doskonalił biorąc udział w licznych seminariach i kursach mistrzowskich dla wokalistów.
Ma na swym koncie nagrania płytowe min. Litanii Ostrobramskich St. Moniuszki, Navidad Nuestra A. Ramireza, Pasji Gdańskiej G. Ph. Telemanna. Występował min. z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, Podlaską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Barokową Filharmonii im W. Lutosławskiego we Wrocławiu, Orkiestrą barokową Silva Rerum, Orkiestrą i Polskim Chórem Pokoju, Orkiestrą i Chórem Musica Viva (Niemcy), Orkiestrą Kameralną Hanseatica, Orkiestrą Kameralna Camerata, Brahms Symphony Orchestra. Chętnie wykonuje muzykę oratoryjno-kantatową, w swoim repertuarze ma również kilkaset pieśni z towarzyszeniem fortepianu, a wśród najbardziej docenianych są jego interpretacje romantycznych miniatur kompozytorów niemieckich i rosyjskich. W swych muzycznych poszukiwaniach nie stroni od muzyki współczesnej – ma na swoim koncie szereg prawykonań utworów kompozytorów tworzących w XX i XXI w.
W swoim repertuarze operowym ma min. partie Don Giovanniego (Mozart), Marcina i Serwacego (Verbum nobile Moniuszki), Leonarda (The Comedy of The Dumb Wife Z. Kasserna), Guglielma (Le Villy Pucciniego), Doktora Falke (Zemsta nietoperza J. Straussa). Od 2008 r. zapraszany jest do udziału w cyklu koncertowych wykonań oper w Bremie (Niemcy), gdzie oklaskiwany był jako Samuel w Balu Maskowym, Melitone i Chirurg w Mocy przeznaczenia Crespel i Schlemil w Opowieściach Hoffmanna oraz Shaunard w Cyganerii. Chętnie powierza mu się role w operach współczesnych, brał min. udział w prawykonaniu opery J.M. Wieczorka Jan z Kolna, uczestniczył w inscenizacji opery Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem Michaela Nymana (Doktor P.), a w 2013 roku w prawykonaniu światowym opery P. Zycha Poiesis (Profesor) w ramach Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Od 2008 r. jest asystentem w klasie śpiewu prof. R. Minkiewicza w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

ad. dr Anna Mikolon - pianistka, stypendystka Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz Fundacji Sztuki Dziecka, laureatka I nagrody w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Andrzeja Artykiewicza. Odbyła staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w UMFC w Warszawie pod kierunkiem prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. W 2011 r. obroniła doktorat w dyscyplinie artystycznej - instrumentalistyka (promotor - prof. Anna Prabucka-Firlej). Pedagog Akademii Muzycznej i SM II st. w Gdańsku. Pianista podczas wielu kursów mistrzowskich artystów takich, jak: prof. Bożena Harasimowicz, prof. Izabela Kłosińska, prof. Urszula Kryger, prof. Charlotte Lehmann, prof. Helena Łazarska, prof. Jadwiga Rappe, prof. Claudio Desderi, prof. Paul Esswood, prof. Ryszard Minkiewicz, dr Katarzyna Dondalska, Andre Orlowitz, dr Marek Rzepka. Wielokrotnie nagradzana jako akompaniator na konkursach. Ma w swoim dorobku liczne publikacje i nagrania, m.in. utwory solowe i kameralne D. Szostakowicza, solo fortepianowe w operze Rosenkavalier R. Straussa, utwory kameralne J. Bruzdowicz, pieśni F. Chopina, S. Moniuszki, B. Brittena, G. Verdiego, V. Belliniego, R. Quiltera, E.W. Korngolda, G. Finzi’ego, K. Pałubickiego, H. Jabłońskiego, W. Walentynowicza, M. K. Ogińskiego, R. Kłoczko i wielu innych. Prowadzi różnorodną działalność koncertową - kameralną i solową - współpracując zarówno z wokalistami, jak i z instrumentalistami. Od 2013 r. tworzy wraz z Anną Liszewską duet fortepianowy. Uczestniczy w festiwalach muzycznych, takich jak: Gdański Festiwal Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych, Sopockie Dni Sztuki Wokalnej, Sonosfera, Dobrodzień Classic Festival, Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, Kalejdoskop Form Muzycznych. Razem z Anną Sawicką organizuje Koncerty w Centrum Ekumenicznym w Gdańsku-Oliwie oraz Międzynarodowy Festiwal Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli w Sopocie. Przez 11 lat była pianistą-korepetytorem solistów w Operze Bałtyckiej. Zagrała ok. 1000 prób, 180 spektakli jako muzyk orkiestrowy, ma 43 opery w repertuarze, otrzymała Nagrodę POB za realizację opery Rosenkavalier R.Straussa, współpracowała z Teatrem w Ingolstadt, realizowała Gwałt na Lukrecji B. Brittena dla TV Mezzo, akompaniowała podczas przesłuchań dla: ZBF Agentur Leipzig 2003, European Opera Center Liverpool 2007 i Belvedere Competition 2014.