16 lutego, poniedziałek, godz. 18.15
Sala kameralna Akademii Muzycznej, al. 1 Maja 4, wstęp wolny

Koncert z udziałem wybitnego angielskiego oboisty 
DAVIDA COWLEYA (I oboista BBC National Orchestra of Wales)
oraz Pedagogów Katedry Instrumentów Dętych

Sponsor                        

buffet group
Program
Konrad Boniński, Szymon Kamrowski, Dymitr Kościuszko – trąbki
Benjamin Britten – Fanfare for St. Edmundsbury

Robert Stefański – klarnet, Witold Holtz – fortepian
Thomas Dunhill – Phantasy Suite for clarinet & piano op. 91
Malcolm Arnold – Scherzetto
 
Łukasz Wójcicki – saksofon, Agnieszka Sucheniak-Wójcicka – fortepian
Dave Heath – Out of the cool

przerwa

David Cowley – obój, Joanna Morycińska – fortepian
Gordon Jacob – Sonatina
Morgan Nicholas – Melody
Herbert Howells – Sonata David Cowley
Jako pierwszy oboista Walijskiej Orkiestry Narodowej BBC, David Cowley ma pozycję jednego z głównych oboistów w Wielkiej Brytanii. Zapełniony kalendarz koncertów i nagrań z orkiestrą, audycji dla telewizji BBC, radia i internetu sprawia, ze podróżuje nie tylko po Wielkiej Brytanii, ale i Europie, Dalekim Wschodzie i obu Amerykach.
Dawid Cowley pojawiał się z orkiestrą wiele razy, jako solista koncertów utworów Mozarta, Straussa, Lutoslawskiego i Cartera, a także na premierze koncertu Guto Pryderi Puwa, który ostatnio nagrał dla studia Signum. Nagrywał także koncerty Williama Mathiasa i Aluna Hoddinotta. Razem z pianistą Bryanem Evansem wykonał jego debiutowy recital w 1978r. w sali koncertowej Purcell Room w Londynie ku wielkiemu aplauzowi krytyków. Od wtedy duet zaprezentował wiele audycji i koncertów oraz nagrał dwa albumy w studio Dryad Discs: „Francuska muzyka na obój i fortepian” i „Angielska i walijska muzyka na obój i fortepian”.
Dawid Cowley występował gościnnie z większością brytyjskich orkiestr, włączając w to LSO, LPO, Philharmonia i CBSO. Był profesorem w Royal Welsh College of Music and Drama przez ponad 30 lat. Obecnie naucza prywatnie i prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie.
Studiował w Royal College of Music jako młodszy stypendysta z Sarah Francis, potem jako student z Terencem MacDonaghem i Michaelem Winfieldem. Podczas studiów wygrał wiele konkursów, m.in.: Nagrodę Joy Boughton oraz srebrny medal Worshipful Company of Musicians.