Podczas konferencji opowiemy o nowych instrumentach, a kilka z nich zaprezentujemy w ramach krótkiego pokazowego koncertu. Zabrzmi jeden z koncertowych fortepianów, symfoniczne kotły, wibrafon, unikatowy kontrafagot, nowy klawesyn z wiolonczelą barokową i violą da gamba. W konferencji wezmą udział przedstawiciele władz uczelni, koordynatorzy projektu i prezentujący instrumenty studenci Akademii.

Zakup instrumentarium za 20 milionów złotych to inwestycja, o której marzy każda instytucja muzyczna. Dla łódzkiej Akademii otwiera ona kolejne perspektywy dla rozwoju działalności artystycznej i dydaktycznej.

Nowe instrumenty w Akademii to efekt realizacji projektu pn. Zakup instrumentarium do prowadzenia działalności kulturalnej przez Akademię Muzyczną w Łodzi współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet VIII „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”, Działanie: 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowe instrumenty w Akademii Muzycznej w Łodzi

 

Nowe Instrumenty Amuz 1

fot. Dariusz Kulesza