Techniki i sposoby improwizacji we współczesnym wykonawstwie jazzowym
Jerry Bergonzi i jego kwartet

22 marca 2017, środa, godz. 10.00–15.00
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a
wstęp wolny

prowadzący:

  • Jerry Bergonzi – saksofon
  • Carl Winther – fortepian
  • Johnny Åman – kontrabas
  • Anders Mogensen – perkusja

harmonogram:

  • 10.00 – Seminarium
  • 14.00 – Prezentacja muzyczna

organizator:
Katedra Jazzu

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 Jerry Bergonzi
Zdjęcie pochodzi ze strony Budapest Jazz Club: www.bjc.hu

Jerry Bergonzi to jazzowy saksofonista tenorowy, kompozytor oraz pedagog. Jest jednym z największych gigantów w świecie saksofonu. Swoją muzykę wywodzi z tradycji jazzu Johna Coltrane'a. Nagrał serię płyt pod własnym nazwiskiem oraz dla włoskiej wytwórni Red Records. Napisał 6 książek o improwizacji, harmonii oraz teorii jazzu.

Carl Winther to jeden z najbardziej obiecujących europejskich pianistów jazzowych młodego pokolenia. Jest synem znakomitego duńskiego trębacza Jensa Winthera. Ukończył Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze, jedną z najbardziej renomowanych uczelni jazzowych w całej Skandynawii. Jednym z najważniejszych osiągnięć Carla Winthera jest Grand Prix 32. Getxo Jazz Competition wraz z własnym Carl Winther Trio. Obecnie koncertuje po całym świecie.

Johnny Åman to kontrabasista, pochodzący z Finlandii, aktualnie rezyduje w Malmo w Szwecji. Jest jednym z najbardziej zajętych szwedzkich muzyków, koncertując w całej Europie i w wielu miejscach w Azji.

Anders Mogensen to duński perkusista, stale koncertujący w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie kilka znakomitych albumów, na których zachwyca swoją grą z takimi artystami, jak: Bob Berg, David Liebman, George Garzone, Petter Wettre, Hans Ulrik, Tomas Franck, Rick Margitza, Jerry Bergonzi. Jest również wykładowcą.