„Notes Muzyczny” to półrocznik o profilu naukowo-artystycznym wydawany od 2014 roku przez Wydział Fortepianu Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych Akademii Muzycznej w Łodzi. Półrocznik ukazuje się w czerwcu i w grudniu.


Merytoryczną opiekę nad wydawnictwem sprawuje dr hab. Magdalena Pilch (redaktor naczelny).

Główną ideą czasopisma jest publikacja artykułów oraz fragmentów prac naukowych o charakterze badawczym (odkrywczym). Ich tematyka związana jest z problemami wykonawczymi w szeroko pojętej muzyce klasycznej, ze szczególnym uwzględnieniem instrumentów klawiszowych oraz wykonawstwa historycznie poinformowanego. W kręgu tematycznym znajdują się także artykuły dotyczące zagadnień metodyczno-pedagogicznych w wykonawstwie artystycznym.

W „Notesie Muzycznym” znajduje się również dział kronik obejmujący wywiady, notki biograficzne, sprawozdania z sesji naukowych, konkursów i konferencji oraz dział recenzji i zapowiedzi dotyczący płyt, książek i ciekawych wydarzeń artystycznych.

Czasopismo wydawane w nakładzie 200 egzemplarzy – dostępne także na stronie internetowej Akademii Muzycznej w Łodzi – ma zasięg ogólnopolski i jest rozpowszechniane drogą wymiany z innymi ośrodkami akademickimi i naukowo kulturalnymi.

Spis treści i streszczenia artykułów naukowych są tłumaczone na język angielski. Artykuły naukowe (minimum 0,5 arkusza wydawniczego = 20 tys. znaków ze spacjami) są recenzowane zewnętrznie.
Propozycje artykułów i notatek naukowych, a także teksty do działów kronik, recenzji i zapowiedzi można nadsyłać na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terminy nadsyłania materiałów do numeru czerwcowego:
   do 31 grudnia – artykuły i notatki naukowe;
   do 28 lutego – materiały do kroniki (sprawozdania z koncertów, konkursów, warsztatów i sesji naukowych), a także omówienia i recenzje płyt i książek;
Terminy nadsyłania materiałów do numeru grudniowego:
   do 15 czerwca – artykuły i notatki naukowe;
   do 15 września – materiały do kroniki (sprawozdania z koncertów, konkursów, warsztatów i sesji naukowych), a także omówienia i recenzje płyt i książek.
W przypadku gdy interesujące wydarzenia kulturalne odbywają się po ww. terminie, istnieje możliwość późniejszego dosłania materiałów do kroniki, po wcześniejszym uzgodnieniu z redakcją.