Podczas III Przeglądu Altowiolowego im. Tadeusza Goneta, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Altowiolowe w dniach 24-25 czerwca 2017 roku w Krakowie, nasze studentki zdobyły następujące nagrody:

 • I miejsce w grupie III – Zuzanna Krakowiak z klasy altówki dr hab. Róży Wilczak-Płaziuk, prof. AM,
 • wyróżnienie w grupie III – Magdalena Agatowicz z klasy altówki dr hab. Róży Wilczak-Płaziuk, prof. AM.

Ponadto wykładowcy naszej Uczelni – Joanna Morycińska i Tomasz Kaszuba – zostali nagrodzeni dyplomami dla wyróżniających się pianistów.

 
***
 

Na IX Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju "HARMONIA ZDROWIA I MUZYKI", który odbywał się w dniach 9-11 czerwca 2017 roku, studenci naszej Uczelni zdobyli następujące nagrody:

 • I miejsce w kategorii soliści studenci i absolwenci – Inga Piwowarska z klasy akordeonu prof. dra hab. Bogdana Dowlasza,
 • wyróżnienie – Kuba Niewczas z klasy akordeonu prof. dra hab. Bogdana Dowlasza.

 
***
 

Big Band studentów specjalności jazzowych Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem Bartłomieja Halickiego (student II roku, puzon jazzowy) zajął II miejsce na 22. Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu (2 czerwca 2017).
Gratulacje!

 
***
 

Opera-oratorium Semele wystawiana przez studentów Akademii Muzycznej przy współpracy z Teatrem Wielkim w Łodzi, Akademią Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi i Szkołą Baletową im. F. Parnella zwyciężyła w plebiscycie "Łódzkie Sukcesu" jako najważniejsze wydarzenie kwietnia 2017 roku. Serdecznie gratulujemy wykonawcom i realizatorom!

 
***
 

Student Juliusz Wesołowski (harfa) z klasy mgr Beaty Tarnowicz-Kamińskiej zdobył I miejsce w kategorii solowej (Harp E) na VI Stockholm International Music Competition 2017 (SIMC VI). Na tym samym konkursie Juliusz Wesołowski wraz z Danielem Kobielskim (saksofon) z klasy dra hab. Pawła Gusnara, prof. wiz. zdobyli I miejsce w kategorii zespołów kameralnych (Group 3).

 
***
 

Dr Artur Zagajewski, kompozytor, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, wygrał 64. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów w%nbsp;Palermo utworem brut, który swoje prawykonanie miał na 57. Warszawskiej Jesieni! Gratulacje również dla wykonawców utworu: wiolonczelisty Dominika Połońskiego i orkiestry Arte dei Suonatori!

 
***
 

Na II Międzynarodowym Konkursie Gitarowym podczas Tczewskiego Festiwalu Gitarowego (19-21 maja), studenci naszej Uczelni zdobyli następujące nagrody:

 • III nagrodę na poziomie akademickim – soliści zdobył Rafał Siedlecki z klasy dra Macieja Staszewskiego,
 • I nagrodę na poziomie akademickim – zespoły kameralne zdobyło trio przygotowujące się pod kierunkiem prof. dra hab. Bogdana Dowlasza w składzie: Natalia Uthke (flet), Kuba Niewczas (akordeon) i Damian Wyrzykowski (gitara),
 • II nagrodę na poziomie akademickim – zespoły kameralne zdobyło duo w składzie Kuba Niewczas (akordeon) i Damian Wyrzykowski (gitara).

 
***
 

Miło nam poinformować, że podczas tegorocznego „Koncertu Roku” (18 maja) w Akademii Sztuki w Szczecinie, dyplomant naszej Uczelni Patryk Ćwikliński z klasy saksofonu dra hab. Jacka Delonga zdobył I nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz nagrodę dyrektora Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie (recital w sezonie artystycznym 2017/2018). Do „Koncertu Roku”, który ma formułę konkursu, przystąpiło 9 najlepszych dyplomantów polskich uczelni muzycznych. Serdecznie gratulujemy Patrykowi Ćwiklińskiemu i jego profesorowi oraz pianistce Agnieszce Sucheniak-Wójcickiej, która wystąpiła wspólnie z Patrykiem.

 
***
 

Na XII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim, który odbywał się w dniach 9-13 maja 2017, studenci naszej Uczelni zdobyli następujące nagrody:

 • I nagroda w kategorii IV – Trio klarnetowe w składzie Bartosz Jawor, Tomasz Piątek, Dominik Domińczak, przygotowane przez dra Roberta Stefańskiego,
 • III nagroda w kategorii IV – Dominik Domińczak z klasy klarnetu dra Roberta Stefańskiego.

 
***
 

Na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym 2. Rising Stars Grand Prix 2017 w Berlinie duet w składzie: Juliusz Wesołowski (harfa) i Daniel Kobielski (saksofon) prowadzony przez mgr Beatę Tarnowicz-Kamińską zdobył wyróżnienie.

 
***
 

Na 1st International Open Accordion Contest w Trossingen, który odbywał się w dniach 18-22 kwietnia 2017, studenci naszej Uczelni zdobyli następujące nagrody:

 • I miejsce / I nagroda w kategorii 5a (World Music/Bands over 18 years) – Aldo Duo: Dominik Domińczak (klarnet) i Aleksander Stachowski (akordeon), przygotowany przez prof. dra hab. Zbigniewa Ignaczewskiego,
 • II miejsce / I nagroda w kategorii 1a (Soloists "Classical" over 18 years) – Aleksander Stachowski (akordeon) z klasy prof. dra hab. Zbigniewa Ignaczewskiego.

 
***
 

Na Międzynarodowym IV Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach, który odbywał się w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w dniach 19-23 kwietnia 2017 roku, studenci naszej Uczelni zdobyli następujące nagrody:

 • I miejsce w grupie C – Trio smyczkowe: Sławomira Wilga (skrzypce), Magdalena Agatowicz (altówka), Anna Cierpisz (wiolonczela), przygotowane przez dra hab. Łukasza Błaszczyka, prof. AM,
 • III miejsce w grupie C – Kwartet saksofonowy Je Joue Du Saxo: Władysław Semagin (saksofon), Daniel Kobielski (saksofon), Artem Litviniuk (saksofon), Julia Mielczarek (saksofon), przygotowany przez dra hab. Pawła Gusnara, prof. wiz.,
 • wyróżnienie w grupie C – Duet HarSax: Juliusz Wesołowski (harfa), Daniel Kobielski (saksofon), przygotowany przez mgr Beatę Tarnowicz-Kamińską.

 
***
 

Na Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie, który odbywał się w dniach 7-9 kwietnia 2017 roku, duet prowadzony przez mgr Beatę Tarnowicz-Kamińską w składzie: Juliusz Wesołowski (harfa) z klasy mgr Beaty Tarnowicz-Kamińskiej oraz Daniel Kobielski (saksofon) z klasy saksofonu dr. hab. Pawła Gusnara, prof. wiz. zdobył trzy nagrody: Grand Prix Konkursu oraz w kategorii zespołów studenckich I miejsce i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu współczesnego - kompozycji „Troć” Aleksandra Brycha.

 
***
 

Na VII Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie, który odbywał się w dniach 2-9 kwietnia 2017 roku, dr Olga Leonkiewicz, absolwentka specjalności flet z klasy prof. dra hab. Antoniego Wierzbińskiego, zdobyła II nagrodę oraz nagrodę wspólną prof. Stanisława Krawczyńskiego, Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, firmy Yamaha Music Europe GmbH oraz Wydawnictwa Fonograficznego DUX w postaci nagrania materiału do produkcji i wydania płyty CD. Na konkursie flecistce towarzyszyła przy fortepianie Kinga Firlej-Kubica.

 
***
 

Na Miedzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej Krasiczyn – Przemyśl, który odbywał się w dniach 7-9 kwietnia 2017 roku, studenci Akademii Muzycznej w Łodzi zdobyli następujące nagrody:

 • II miejsce w kategorii 3 – Daniel Kobielski z klasy saksofonu dra hab. Pawła Gusnara, prof. wiz.,
 • IV miejsce w kategorii 3 – Dominik Domińczak z klasy klarnetu dra Roberta Stefańskiego,
 • wyróżnienie w kategorii 3 – Marta Pacholczyk z klasy oboju prof. dra hab. Janusza Kopczyńskiego i dr Agaty Piotrowskiej-Bartoszek,
 • wyróżnienie w kategorii 4 – trio klarnetowe: Tomasz Piątek, Bartosz Jawor i Dominik Domińczak, prowadzone przez dra Roberta Stefańskiego.

 
***
 

Na IV Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym dla duetów instrumentalnych i wokalnych, który odbywał się w dniach 6-7 i 9-10 marca 2017 roku we Wrocławiu, studenci Michał Rudziński (śpiew) i Aleksandra Janaszewska (fortepian) z klasy kameralistyki dra hab. Witolda Holtza, prof. AM i prof. dra hab. Włodzimierza Zalewskiego zdobyli wyróżnienie w kategorii duety wokalne.

 
***
 

Studentka Inga Piwowarska z klasy akordeonu prof. dra hab. Bogdana Dowlasza zdobyła II nagrodę w kategorii 3. na międzynarodowym konkursie akordeonowym VAMÖ-AKKORDEONWETTBEWERB 2017, który odbył się 26 lutego 2017 roku w Wiedniu.

 
***
 

Student Juliusz Wesołowski z klasy harfy mgr Beaty Tarnowicz-Kamińskiej zdobył I miejsce w kategorii III na III Glowing Harp International Harp Festival and Competition w Charkowie na Ukrainie (17-22 lutego 2017). Dodatkowo został uhonorowany nagrodą specjalną dyrygenta Yuria Yanko (koncert w Filharmonii w Charkowie) oraz nagrodą nagrodą sponsora w postaci harfy celtyckiej.

 
***
 

Student Daniel Kobielski z klasy prof. AM dra hab. Pawła Gusnara został laureatem XIV edycji Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Wyniki zostały ogłoszone przez MKiDN 21 lutego 2017.

 
***
 

I nagrodę na 10. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej FOPA 11 lutego 2017 w Ślesinie zdobyli: Ewelina Kisiel (śpiew), studentka specjalności musical z klasy prof. dr hab. Jolanty Gzelli oraz Witold Janiak (fortepian), pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi

 
***
 

Kinga Borowska (mezzosopran), studentka I roku studiów III stopnia z klasy śpiewu prof. dr hab. Urszuli Kryger została laureatką tegorocznej edycji Uczelnianego Konkursu na wykonanie koncertu lub cyklu pieśni z orkiestrą.
Nagrodą jest wykonanie Trzech fragmentów z poematów Jana Kasprowicza op. 5 Karola Szymanowskiego z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej AM pod dyrekcją Marka Pijarowskiego podczas "Koncertu wiosennego" w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi 18 marca 2017 roku.

 
***
 

Juliusz Wesołowski – student z klasy harfy mgr Beaty Tarnowicz-Kamińskiej zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym (VIII Savshinsky International Music Competition), który odbył się w Sankt Petersburgu w Rosji w dniach 3-8 stycznia 2017 roku.

 
***
 

Na 24. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej, który odbywał się w dniach 7-10 grudnia 2016 roku w Przemyślu, studentki naszej Uczelni zdobyły następujące nagrody:

 • III miejsce w kategorii V – Inga Piwowarska z klasy akordeonu prof. dra hab. Bogdana Dowlasza,
 • II miejsce w kategorii C - duet "Accofluo" w składzie: Maria Wróblewska (flet) oraz Inga Piwowarska (akordeon) z klasy kameralistyki dra Eneasza Kubita.

 
***
 

Dominik Domińczak – student klasy klarnetu dra Roberta Stefańskiego, Aleksander Stachowski – student klasy akordeonu prof. dra hab. Zbigniewa Ignaczewskiego oraz Sławomira Wilga – studentka klasy skrzypiec dra hab. Łukasza Błaszczyka, prof. AM, 6 grudnia 2016 r. otrzymali stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie artystycznej.

 
***
 

Na XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych Jawor 2016 Trio Klarnetowe w składzie Bartosz Jawor, Tomasz Piątek i Dominik Domińczak, pracujące pod kierunkiem dra Roberta Stefańskiego, zdobyło I miejsce w kategorii Akademie Muzyczne.
Kwartet saksofonowy Je joue du saxo (Władysław Semagin, Daniel Kobielski, Artem Litviniuk, Julia Mielczarek) pracujący z dr. hab. Pawłem Gusnarem, prof. wiz., zdobył wyróżnienie również w kategorii Akademie Muzyczne.
Przegląd odbył się w dniach 26-27 listopada 2016 roku.

 
***
 

Małgorzata Pietrzykowska, studentka studiów III stopnia z klasy prof. dr hab. Jolanty Gzelli, otrzymała wyróżnienie w Siódmym Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej, który odbył się w Krakowie w dniach 25-27 listopada 2016 roku.

 
***
 

Inga Piwowarska (akordeon), studentka II roku studiów I stopnia z klasy prof. dra hab. Bogdana Dowlasza, zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Intertalent 2016, który odbył się w dniach 18-20 listopada 2016 roku w Dunajskiej Strede (Słowacja).

 
***
 

Inga Piwowarska (akordeon), studentka II roku studiów I stopnia z klasy prof. dra hab. Bogdana Dowlasza, zdobyła wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie (Słowacja), który odbył się w dniach 16-18 listopada 2016 roku.

 
***
 

Na I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych "Finalis" 2016, który odbywał się w dniach 12-13 listopada 2016 roku na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, studenci Akademii Muzycznej w Łodzi zdobyli następujące nagrody:

 • Złota Nagroda – Daniel Kobielski | klasa saksofonu dra hab. Pawła Gusnara, prof. wiz.
 • Srebrna Nagroda – Agata Głodek | klasa fletu Eweliny Zawiślak
 • Srebrna Nagroda – Maria Wróblewska | klasa fletu Eweliny Zawiślak
 • Brązowa Nagroda – Maria Gromińska | klasa fletu Eweliny Zawiślak

Ponadto Daniel Kobielski otrzymał Nagrodę specjalną w postaci udziału w koncercie Suwalskiej Orkiestry Kameralnej w charakterze solisty.

 
***
 

Na VII International Dmytro Bida Young Performers Woodwind Competition, który odbywał się w dniach 23-27 października 2016 roku we Lwowie (Ukraina), studenci Akademii Muzycznej w Łodzi zdobyli następujące nagrody:

 • Kamil Szulc z klasy fagotu prof. dra hab. Krzysztofa Kamińskiego – II nagroda w sekcji „senior”
 • Maria Frankowska z klasy prof. dra hab. Krzysztofa Kamińskiego – III nagroda w sekcji „intermediate”
 • Natalia Kok z klasy oboju dr Agaty Piotrowskiej-Bartoszek – III nagroda w sekcji „senior”