Zakwaterowanie dla studentów Akademii Muzycznej w Łodzi w związku z remontem Domu Studenckiego w roku akademickim 2017/2018

Dodano 9 maja 2017

W związku z planowanym remontem w Domu Studenckim w roku akademickim 2017/2018 władze Akademii zwróciły się do innych łódzkich uczelni z prośbą o możliwość zarezerwowania dla studentów Akademii Muzycznej miejsc w Ich domach studenckich.
W wyniku korespondencji Politechnika Łódzka zaoferowała 70 miejsc dla naszych studentów w V Domu Studenta przy ul. Lumumby 3. Zgodnie z cennikiem, który obowiązywać będzie od roku akademickiego 2017/2018 odpłatność za miejsce w pokoju 2-osobowym wyniesie 400,00 zł brutto (po podpisaniu umowy międzyuczelnianej).
Studenci Akademii Muzycznej zainteresowani możliwością zakwaterowania w domu studenckim są proszeni o składanie podań do końca czerwca 2017. Lista zostanie następnie przekazana do V Domu Studenta Politechniki. Studenci naszej uczelni, tak jak studenci Politechniki, będą zobowiązani do wniesienia opłat za zakwaterowanie bezpośrednio na konto V Domu Studenta Politechniki. Politechnika nie zawiera odrębnych umów z poszczególnymi studentami.
W roku akademickim 2017/2018 ćwiczeniówki w naszym Domu Studenckim będą dostępne na parterze DS-u poza godzinami zajęć dydaktycznych.

prof. dr hab. Beata Zawadzka-Kłos
Prorektor ds. studenckich i artystycznych

 

***********************

 

Osoby, które zostały przyjęte na studia mogą starać się o miejsce w Domu Studenckim AM. Zainteresowani proszeni są o wypełnienie podanie oraz dostarczenie go do Domu Studenckiego. Podanie o przydział Akademika dostępne jest TUTAJ    

ul. Żubardzka 2a (przy Al. Włókniarzy),
91 - 032 Łódź
tel. 0 42 662 17 01

Studentom i gościom Akademii jako dom studencki służy budynek, mieszący się przy ul. Żubardzkiej 2 a, posiadający dogodne połączenie komunikacyjne z Uczelnią i z centrum miasta (mapa). Jest to przestronny i nowocześnie wyposażony gmach, którego parter przystosowany jest do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne.

Personel domu stara się zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo przez całą dobę oraz jak najlepsze warunki do pracy i spędzania czasu wolnego. W weekendy miejsca w pokojach wieloosobowych mogą być wynajmowane studentom bądź praktykantom innych łódzkich uczelni jak również młodzieżowym grupom turystycznym lub sportowym. Mamy im do zaoferowania tanie miejsca noclegowe w pokojach zbiorowych (sześcio – i ośmioosobowych), które wyposażone zostały w nowoczesne łóżka piętrowe.

W okresie letniej kanikuły tj. od czerwca do końca września akademik służy jako hotel lub schronisko młodzieżowe. W czasie wakacji możemy także organizować kilkudniowe narady, konferencje, sympozja itp.

W domu studenckim znajduje się świetlica z nowoczesnym umeblowaniem dla 50 osób, do dyspozycji mieszkańców przeznaczony jest parking dla 30 samochodów.

MIEJSCA NOCLEGOWE
Obiekt posiada ogółem 156 miejsc noclegowych, w tym 129 miejsc w pokojach 2 – i 3 –osobowych dla studentów oraz 22 miejsca w pokojach zbiorowych.
Do dyspozycji przyjezdnych pedagogów przeznaczono 5 miejsc noclegowych w pokojach gościnnych.

WARUNKI HIGIENICZNO – SANITARNE
Na każdej z czterech kondygnacji budynku znajdują się po dwie nowoczesne o wysokim standardzie wieloosobowe łazienki i toalety. Na parterze znajduje się ponadto toaleta dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz ogólnodostępne pomieszczenia pralni i suszarni.

MIEJSCA DO PRACY I ĆWICZEŃ
Na trzech kondygnacjach budynku znajdują się po cztery pomieszczenia przeznaczone do ćwiczeń muzycznych. W sumie do dyspozycji mieszkańców akademika przygotowano i wyposażono w odpowiedni sprzęt meblowy 12 takich pomieszczeń. W sześciu z nich znajdują się pianina.

MOŻLIWOŚĆ SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWYWANIA POSIŁKÓW
Do tego celu służą nowocześnie wyposażone pomieszczenia kuchenne, które znajdują się na każdej kondygnacji budynku.

DOSTĘP DO INTERNETU
Każdy z pokoi wyposażony jest w szerokopasmowe łącze internetowe, umożliwiające studentom i gościom hotelu podłączenie indywidualnych komputerów do sieci WWW.