Sukcesy - rok akademicki 2012/2013

Na Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Organowej w ramach XXVII Legnickiego Conversatorium Organowego 10-11.09.2013 r. nasi studenci z klasy improwizacji dra Krzysztofa Urbaniaka uzyskali następujace nagrody:

 • II nagroda -Radosław Kuliberda
 • wyróżnienie- Andrzej Nurcek
***

Na XIII Międzynarodowym Konkursie - Festiwalu w Druskiennikach (14-23 .08. 2013) nasi studenci uzyskali następujace nagrody:

 • Marta Kubicka - I nagroda w grupie E, ukończony Licencjat
 • Andrzej Zawadzki - I nagroda w grupie F, Studia Doktoranckie

Oboje laureaci studiują w klasie fortepianu Marii Koreckiej - Soszkowskiej

***

Na VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym, który odbył się 28-30.06 br. we Wrocławiu studentki klasy fletu prof. Antoniego Wierzbińskiego zdobyły:

 • Joanna Świątek I nagrodę,
 • Olga Leonkiewicz III nagrodę.

 

***

Na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym, który odbył się 03 – 07 kwietnia 2013 r. w Wilnie (Litwa), duet w składzie: Tomasz Gieroń i Michał Czapliński  pracujący pod opieką asystenta Eneasza Kubita  zdobył III nagrodę.

*** 

Na XXIII Międzynarodowym Konkursie dla młodych muzyków „Citta di Barletta” , który odbył się 24 - 25. 05. 2013 r. we Włoszech, studentki: Dominika Wiśniewska z klasy skrzypiec prof. Michała Grabarczyka oraz Izabela Gałecka z klasy prof. AM Łukasza Błaszczyka zdobyły II nagrodę.

 
***
 
Na X Festiwalu Klarnetowym, który odbył się  14-18 maja 2013 r. w Piotrkowie Trybunalskim, MAZEL TOV QUARTET przygotowany przez dr. Roberta  Stefańskiego w składzie: Maciej Pietrzak, Stanisław Kochaniec, Patryk Kaczmarek, Wojciech Sokołowski otrzymał wyróżnienie.
***

W dniach 10-12 maja 2013 roku odbył się 9th International Accordion Competition w Murska Sobota (Słowenia). Studenci naszej Uczelni zdobyli następujące nagrody:

 • Paweł Kusion (student I roku, studia II stopnia, klasa akordeonu kw. II st. Zbigniewa Ignaczewskiego, prof. AM) otrzymał I nagrodę w kategorii E (studenci)
 • Przemysław Skórka (student I roku, studia II stopnia, klasa akordeonu kw. II st. Zbigniewa Ignaczewskiego, prof. AM) otrzymał II nagrodę w kategorii E (studenci)
 ***

Na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, który odbył się w naszej Uczelni w dniach 8-14 kwietnia br. studenci naszej Akademii zdobyli nagrody:

Tomasz Daroch z klasy prof. Stanisława Firleja  I nagroda,
Marcel Markowski z klasy prof. Stanisława Firleja II nagroda

***

Na XV Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych, które odbyły się 14 – 17  kwietnia  2013 r.  w Gorlicach, studenci zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:

 • duet w składzie; Michał Czapliński (saksofon), Tomasz Gieroń (akordeon), przygotowany przez ad. dr Pawła Gusnara i as. Eneasza Kubita – II nagroda;
 • trio akordeonowe w składzie: Łukasz Cebula, Michał Mroziński, Tomasz Wicher, przygotowane przez as. Enasza Kubita – wyróżnienie;
 • Tomasz Wicher z klasy prof. Bogdana Dowlasza w kategorii solistów – wyróżnienie. 
 
***

dr Ewa Mrowca-Kościukiewicz otrzymała nagrodę "Łódzkie Eureka" przyznaną za za płytę dokumentującą utwory klawesynowe Jeana Nicolasa Geoffroy.
Więcej szczegółów - kliknij

***

W dniach 20-21 marca 2013 roku odbył się XVIe Grand Prix International et Recontres „Jeunes Talents” w Montrond-les-Bains (Francja). Studenci klasy akordeonu prof. Zbigniewa Ignaczewskiego otrzymali nagrody:

 • Paweł Kusion II nagroda ex aequo w kategorii Classic Grand Prix
 • Przemysław Skórka III nagroda ex aequo w kategorii Classic Grand Prix Concert
 • Krystian Lizak klasa akordeonu prof. AM Zbigniewa Ignaczewskiego i ad. dr Leszka Kołodziejskiego
  otrzymał II nagrodę ex aequo w kategorii Classic Grand Prix
 ***

Na XIX Festiwalu Akordeonowym, który odbył się 24 – 26 stycznia 2013 r. w Mławie, duet w składzie: Tomasz Gieroń (akordeon) i Michał Czapliński (saksofon) pracujący pod opieką asystenta Eneasza Kubita zdobył II nagrodę.

***

 

Informujemy, że podczas 11 Concorso Internazionale di Esecuzione  e Composizione "Don Vinzenzo Vitti" w Castellana Grotte (Włochy), który odbył się w dniach 10-16 grudnia 2012 roku studenci naszej uczelni otrzymali następujące nagrody:
II miejsce:
Małgorzata Łyczakowska (kl. prof. Ireny Wisełki-Cieślar i dra Krzysztofa Urbaniaka)
III miejsce:
Anna Erm (kl. prof. Ireny Wisełki-Cieślar i dra Krzysztofa Urbaniaka) oraz Dawid Długosz (kl. prof. Piotra Grajtera)

***
Na 11º CONCORSO INTERNAZIONALE DI ESECUZIONE E COMPOSIZIONE “Don Vincenzo Vitti” w  CASTELLANA GROTTE (Włochy) który odbył się 10 - 16 grudnia 2012 r studentka Joanna Mydłowska z  klasy skrzypiec prof. Michała Grabarczyka i as. Anny Ceglińskiej zdobyła III nagrodę.
***

Na V Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej, który odbył się w Krakowie w dniach 29 listopada – 2 grudnia 2012 r. studentka Agnieszka Wasilewska z klasy śpiewu prof. Beaty Zawadzkiej- Kłos zdobyła Nagrodę Specjalną Fundacji „SmartStart” w postaci zaproszenia do udziału w koncercie ”Krynickie debiuty”

***
Na XIV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych, który odbył się w dniach 8 - 9 grudnia 2012 r.  w Jaworze,
Kwintet Dęty przygotowany przez as. Agatę Piotrowską – Bartoszek w składzie:
   Martyna Zaroślak - flet
   Małgorzata Wiatrowska - obój
   Wojciech Sokołowski - klarnet 
   Hipolit Wróblewski - fagot 
   Jakub Wąsek  - waltornia

otrzymał wyróżnienie.


 ***

Na Międzynarodowym Konkursie im. Józefa Haydna, który odbył się w dniach 26 - 29 listopada 2012 w Wiedniu as. Sylwia Michalik zdobyła I nagrodę oraz nagrodę specjalną za interpretację utworu A. Ginastery.                        

***

Na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego, który odbył się w niemieckim Ueckermünde w październiku 2012 r. studenci z klasy śpiewu prof. Piotra Micińskiego zdobyli nagrody:
Mikołaj Trąbka zdobył Nagrodę Wydawnictwa Universal Editio w Wiedniu dla Najlepszych Finalistów,
Bartosz Szulc zdobył III nagrodę oraz Nagrodę Specjalną dla Najlepszego Głosu Basowego
 

***

Na IX Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu, studenci z klasy prof. Stanisława Firleja otrzymali następujące nagrody:
Marcel Markowski - II nagroda
Anna Banaś - wyróżnienie

Pianista Wojciech Kubica otrzymał dyplom za wybitny wkład artystyczny w wykonanie programów konkursowych.

***

Stypendium naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców otrzymali asystenci naszej Uczelni:

 • mgr Dominika Przech
 • mgr Łukasz Kwiatkowski
 ***

Informujemy, że płyta dr Ewy Mrowca Pieces de Clavessin  J. N. Geoffroy została nominowana do prestiżowej nagrody International Classical Music Awards 2012 w kategorii barok instrumentalny.
 ***
Na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym, który odbył się w Canelli (Włochy) 21 października 2012 roku, mgr Anna Werecka zdobyła Nagrodę Specjalną dla „Najlepszego Mezzosopranu”

***

Na IV Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego, który odbył się w dniach 2-4 października 2012 r. w Czechowicach - Dziedzicach, student Tomasz Gieroń z klasy prof. Bogdana Dowlasza uzyskał wyróżnienie.