Łukasz Kwiatkowski Pianista, ur. 30 kwietnia 1981 r. w Łodzi. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną i Liceum Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Łodzi. W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Anny Wesołowskiej-Firlej i uzyskał tytuł magistra sztuki. W roku 2003/2004 otrzymał stypendium umożliwiające studia w Royal Welsh College of Music and Drama w Cardiff pod kierunkiem dra Michaela Schreidera. W okresie szkolnym był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Był również stypendystą Ministra Kultury i Sztuki (2003/2004). W październiku 2012 roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców na lata 2012-2014. W 2013 roku uzyskał stopień naukowy doktora sztuki muzycznej.

Brał udział w wielu koncertach, m.in.: w Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii w Szczecinie, Żelazowej Woli, na Zamku Królewskim w Warszawie, w XII Chopinowskich Konfrontacjach w Antoninie , w ramach „Tygodnia Talentów” w Tarnowie, w Studiu S-1 w Warszawie, w St. Martin-in-the-Fields w Londynie, w St. David’s Hall w Cardiff, w ramach festiwalu Chopinowskiego w Nohant, a także w Weimarze, Stuttgarcie, Chicago, Columbus, Meksyku, w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego w Łodzi oraz w ramach „Wieczorów Muzycznych” w Akademii Muzycznej w Łodzi i cyklu „Muzyka na Politechnice” w Łodzi. W 2012 roku odbył tournée koncertowe w Chile (Ameryka Południowa) z recitalami solowymi w Puenta Arenas, Iquique i Santiago de Chile.

Od 2005 roku tworzy „Duo Subito” wraz ze skrzypaczką Ludwiką Mają Tomaszewską-Klimek. W 2007 roku zdobyli V Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym we Włoszech w Val Tidone, a w 2008 roku II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Weronie. W 2009 r., w Wiedniu, w sali Bösendorfera na XVII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym otrzymali Nagrodę Specjalną. Wspólnie koncertowali, m.in.: w Willi Atma, w Zakopanem, na Primavera Festival we Włoszech, w Filharmonii Narodowej w Sofii. Od roku 2010 tworzy duo fortepianowe z pianistą Kamilem Klimkiem. Uzyskali wyróżnienie na XVII Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi.

Łukasz Kwiatkowski dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Radia Łódź. Grał z orkiestrami w Polsce i Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w konkursach muzycznych, zdobywając wiele nagród, m.in.: I nagrodę i nagrodę specjalną w Konkursie Regionalnym w Łodzi, I nagrodę w VII Konkursie Pianistycznym w Koninie, I nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznym I stopnia w Warszawie, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Szafarni, II nagrodę i nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Koszycach na Słowacji, III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Francuskiej w Łodzi, kategoria duetów, II nagrodę dla kwintetu fortepianowego w XIV Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi (2001), „Grindea Award” dla najbardziej obiecującego młodego muzyka w Londynie (2001) przyznaną przez Carol Grindea - założycielkę EPTA (European Piano Teachers Association), IV nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Londynie (2003), I nagrodę i nagrodę specjalną dla trio fortepianowego na Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi (2004); został zwycięzcą Concerto Trials Finals w Cardiff. W 2012 roku otrzymał wyróżnienie za akompaniament na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku.

Uczestniczył w wielu kursach pianistycznych krajowych i zagranicznych prowadzonych m.in. przez artystów: Cypriena Katsarisa, Jeffrey Swanna, Konstantina Scherbakova, Irinę Ossipovą, Artura Pizarro i Klausa Hellwiga.

Prowadził mistrzowskie kursy pianistyczne dla studentów College of Fine Arts, Ohio, USA, 2007, w Conservatorio de Musica, Santiago de Chile, 2011.

Od 2013 roku jest adiunktem w Katedrze Fortepianu w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

www.lukaszkwiatkowski.com