LEGIA AKADEMICKA to program skierowany do studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, dziennych i zaocznych, to miejsce zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, dla osób odważnych, chcących przeżyć przygodę swojego życia, zdobyć niepowtarzalne doświadczenia i unikalne umiejętności, ukształtować swój charakter i hart ducha. Wszystko to przyda Ci się w codziennym życiu i w pracy, doda Ci pewności siebie, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Zostań jednym z nas.

Bilety i wejściówki na wydarzenia artystyczne organizowane w roku akademickim 2019/2020 można zakupić w Kasie Biletowej Akademii Muzycznej, znajdującej się w budynku Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej 2a. Kasa Biletowa wznowi swoją działalność 1 października 2019.
Otwarta będzie od wtorku do piątku w godzinach 14.00-18.00 i na godzinę przed koncertem odbywającym się w Sali Koncertowej.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 maja 2019 roku zmarła prof. Iwona Wojciechowska – wybitna skrzypaczka, absolwentka i pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, w której piastowała funkcje prodziekana, dziekana i prorektora, była również wieloletnim kierownikiem Katedry Instrumentów Smyczkowych.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 maja 2019 r. o godz. 11.00, na Cmentarzu Wojskowym na Dołach w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 149.